Castrol

Castrol EDGE je najsilnejší a najpokrokovejší motorový olej z ponuky Castrol. Nová technológia TITANIUM FST™ zdvojnásobuje pevnosť olejového filmu, čím zabraňuje jeho porušeniu a znižuje trenie pre dosiahnutie maximálneho výkonu motora. Castrol EDGE s technológiou TITANIUM FST™:

  • ZNIŽUJE KONTAKT KOVOVÝCH SÚČIASTOK MOTORA AŽ O 45 %
  • REDUKUJE TRENIE AŽ O 15 %
  • ZACHOVÁ SI SVOJE VLASTNOSTI O 140 HODIN DLHŠIE

Olej Castrol MAGNATEC s technológiou DUALOCK využíva kombináciu dvoch rôznych ochranných molekúl. Na povrchu sa navzájom viažu a vytvárajú tak silnú ochrannú bariéru, ktorá vedie k dramatickému zníženiu opotrebúvania počas zahrievania aj v režime stop-štart. 

PRVÁ NA SVETE: TECHNOLÓGIA DUALOCK ZNIŽUJE OPOTREBOVANIE MOTORA O 50 %*.

Dopravné zápchy sa v poslednom desaťročí výrazne zvýšili. Táto situácia je čoraz vážnejšia a prináša väčšie nároky – na vodičov aj na motory a motorový olej ich vozidiel. V dnešnom svete môže dokonca aj bežný vodič zastaviť a naštartovať až 18 000-krát za rok**. To je dosť nepríjemné. Ale ešte horšie je, že to pomaly poškodzuje motor, a to natrvalo. Neustály cyklus spomaľovania, voľnobehu a zrýchľovania zvyšuje mikroskopické opotrebúvanie motora škodlivými časticami, ktoré vznikajú z kovových úlomkov oddeľovaných z povrchu dôležitých dielov motora.

V rámci našej reakcie na toto meniace sa prostredie sme vyvinuli technológiu DUALOCK, ktorá je obsiahnutá v oleji Castrol MAGNATEC. Je výsledkom viac ako 10-ročného výskumu a vývoja, pri ktorom technológovia spoločnosti Castrol spolupracovali s jednou z popredných svetových univerzít. Technológia Castrol DUALOCK používa kombináciu molekúl určených na ochranu pred opotrebúvaním pri zahrievaní a molekúl určených na ochranu pred opotrebúvaním v režime stop-štart. Tieto molekuly sa navzájom viažu na molekulárnej úrovni a vytvárajú silnú ochrannú bariéru.