RIMULA ine

Rimula R5 LE 10W-30 20L

SHELL RIMULA R5 LE 10W-30 Energised Protection využíva „Low-SAPS“ aditivačnú technológiu pre zvýšenie kompatibility s najnovšími systémami na úpravu výfukových plynov a súčasne znižuje spotrebu paliva. Ochrannú silu oleja zlepšuje použitie základového oleja na báze syntetickej technológie, ktorý zvyšuje aktivitu aditív čo zabezpečuje zníženie spotreby paliva bez obmedzenia životnosti jednotlivých komponentov.
Zlepšená formulácia s nízkou tvorbou popola pomáha predchádzať predčasnému blokovaniu a zničeniu zariadení na úpravu výfukových plynov, zároveň im umožňuje plnenie emisných limitov a efektívne využitie paliva.
Vďaka použitiu základových olejových zložiek na báze syntetickej technológie poskytuje Shell Rimula R5 LE zlepšenie studených štartov a zníženie spotreby paliva, tým šetrí peniaze bez kompromisov v ochrane motora a životnosti.
Shell Rimula R5 LE preukázateľne poskytuje ochranu a požadovanú výkonnosť v moderných vysokovýkonných dieselových motoroch od výrobcov z Európy ako sú Mercedes-Benz a MAN a iných ktorí vyžadujú oleje špecifikácie ACEA CJ-9.

SAE 10W-30
API CF, API CJ-4
ACEA E7, ACEA E9
CATERPILLAR ECF-2, CATERPILLAR ECF-3
CUMMINS CES 20081
DEUTZ DQC III-10
JASO DH-2
MACK EO-O
MAN M3575
MB 228.31
RENAULT TRUCKS RLD 3
VOLVO VDS-4

Cena s DPH 64,50 EUR

Rimula R3+30 20L

Shell Rimula R3+ 30 je jednostupňový minerálny olej pre veľké dieselové motory. Formulovaný pre poskytnutie vysokého stupňa zodpovedajúcej ochrany veľkým dieselovým motorom, a to ako v mimocestných aplikáciách, tak aj v starších cestných vozidlách. V niektorých prípadoch vyžadovaný pre použitie v prevodových a hydraulických aplikáciách

API CF, MAN 270, MB 228.0, MTU kategórie 1

Cena s DPH 54,50 EUR

Rimula R3 10W 20L

Olej SHELL RIMULA R3 10W je minerálny jednostupňový olej. Je schválený pre použitie v motoroch popredných výrobcov. Vysoká termická a oxidačná stabilita poskytuje vysoký štandard čistoty piestu. Celková čistota motora prispieva k nízkemu opotrebeniu motora, dlhej životnosti jednotlivých dielov a nižších servisných nákladov. Výkonné motorové jednostupňové oleje SHELL RIMULA R3 boli formulované na poskytnutie primeranej ochrany veľkým dieselovým motorom a to ako v mimo-cestných aplikáciách tak v starších cestných vozidlách. SHELL RIMULA R3 10W nájde svoje uplatnenie pre použitie v stavebnej mechanizácii kde je niekedy vyžadovaný do aplikácií ako sú hydraulické systémy a prevodovky.

SAE 10W
API CF

Cena s DPH 48,50 EUR