Bosch

BOSCH – AUTODIELY 
Krajina pôvodu: Nemecko Rok založenia :  1886

Výrobca autodielov Bosch patrí medzi svetových dodávateľov dielov pre automobily všetkých značiek. Objednať si môžete brzdové systémy či benzínové vstrekovania,všetky typy filtrov,remene,batérie,alternátory a celú radu ďalších produktov ako sú elektronické čidlá alebo lambda sondy.

Skupina podnikov Bosch ma vo svojom zastúpení vo viac ako 50 krajinách na celom svete a zamestnáva viac ako 250 000 ľudí. Značka má zhruba 440 dcérskych spoločností a ich výrobky sa predávajú v zhruba 150 krajinách sveta. Predávajú inovatívne a vysoko kvalitné produkty. História tejto značky sa traduje už od roku 1886,kedy ju založil v nemeckom Stttgarte Robert Bosch. V súčasnej dobe sa značia zameriava ako na automobilový priemysel a priemyselné technológie tak aj na výrobu produktov a služieb pre domáce použitie. Pod značkou Bosch dostanete ako originálne diely tak aj náhradné.

Produktová rada brzdových systémov Bosch zahrňuje viac než 10 000 položiek.Všetky súčiastky a celé systémy prechádzajú pravideľne tými najnáročnejšími testami.Zaobstarať si môžete taktiež bezrámové stierače Aerotwin s unikátnou aerodynamickou konštrukciou. Veľmi obľúbené sú zapaľovacie sviečky,ktoré zaistia rýchle zahriatie motora a prevádzkovú teplotu.

Svetový výrobca, jeho výroba je úzko spojená s vývojom a výrobou dielov určených výrobcom automobilov všetkých svetových značiek. Značku BOSCH netreba ani predstavovať, poznajú ju ľudia na celom svete. V ponuke firmy nájdeme produkty ako brzdové systémy, svetelná technika, filtre (olejové, vzduchové, palivové,) remene, štartéry a alternátory.
BRZDOVÉ KOTÚČE 

Vďaka zlepšenej tepelnej vodivosti a vysokej akumulačnej schopnosti kapacity, dokážu brzdové kotúče z liatiny s vysokým obsahom uhlíku podstatne zvýšiť komfort pri brzdení. Takisto ako vetrané kotúče ,ktoré sa už dávno stali štandardom pre predné nápravy.

Recept – Oceľ, liatina, kovové trysky a legujúce aditíva-to sú ingrediencie vysoko kvalitných brzdových kotúčov odolávajúcich obrovským silám ktoré na ne pôsobia. Kamenný piesok, živica a tvrdidlo tvoria formu brzdového kotúča,do ktorého bude odliata roztavená liatina.Spektrálna analýza predchádzajúca každému odlievaniu zaisťuje správne zloženie liatiny. Až po dokončení tejto analýzy prúdi 1300°C horúca tavenina do liaceho stroja.

Ďalším krokom je plne automatizované spracovanie. Meracie zariadenie kontroluje rozmerovú presnosť dielu. S minimálnou výrobnou toleranciou, najnovšie systémy vŕtania, odtryskávaním a leštením získavajú brzdové kotúče požadovaný tvar. Potom sú plno automaticky lakované a indukčne sušené. Spektrálna analýza, laserové meranie3D,rentgenové mariace postupy a opakované vizuálne kontroly zaistia trvalo vysokú kvalitu.

Brzdy Bosch zahrňujú 26 produktových radov s najvyššou kvalitou. Každý rok sa vyrobí viac ako 20 miliónov kusov kotúčov.