ENEOS

Eneos – Japonský výrobca oleja No1

JX Nippon Oil & Energy Corporation má 7 rafinérií, ktoré vyťažia 1,4  milióna barelov za deň. Spoločnosť zamestnáva viac ako 14.000 zamestnancov  po celom svete a má najväčšiu sieť čerpacích staníc v Japonsku – ENEOS,  ktorá má viac ako 12.000 predajní. JX Nippon Oil & Energy Corporation sa  zaoberá vedou, výrobou, ťažbou, distribúciou ropy, ropných produktov a  petrochemickou výrobou.

Značka ENEOS volí väčšina japonských výrobcov automobilov a motocyklov, pre  ktoré JX Nippon Oil & Energy Corporation poskytuje motorové oleje,  prevodové a hydraulické mazivá pre priemyselné a iné ropné produkty.Po mnoho rokov je značka ENEOS zapájaná po celom svete do motoristického  športu. Ako prvá firma v Japonsku zaoberajúca sa ťažbou ropy, distribuje  motorový olej do pretekárskych automobilov, pretekárske team „Super GT“, kde  vysoká rýchlosť a špičkový výkon vždy prioritou. uz niekolko sezón je  značka ENEOS oficiálnym partnerom tímu Yamaha Factory Racing konkurenčné v  MotoGP.

JX Nippon Oil & Energy sa zameriava na vývoj motorových olejov stopy  skutočnej revolúcia v technológii vysoko výkonných automobilových motorov.  Hlavnou úlohou motorového oleja, bez ohľadu na to, či sa používa v týchto  motorových vozidiel, ako sú automobily a motocykle, alebo vo väčších  vozidiel, ako sú autobusy a dodávkové vozidlá, alebo dokonca motokáry,  snežné skútre, loďou alebo motory kosačiek to je, aby sa zabránilo treniu a  opotrebenie dielov motora a čistotu vo vnútri motora. A to všetko pri veľmi  vysokej teplote a tlaku. Široké rozsahy teploty, pri ktorej sa olej musí  pracovať, počet najazdených kilometrov, počtu hodín motora, dlhšie nútenej  výmene oleja, a dokonca aj miestne obmedzenia klímy by mali viesť k  jedinému správnemu záveru: voľba vhodného motorového oleja nemôže byť náhodná.

Vyvinuté pomocou technológie požiadavky závodné oleja ENEOS znižujú trenie  súčasťami motora výrazne zvýši jeho účinnosť, významne prispieva k úsporám  v spotrebe paliva. Technológie oleja ENEOS s nízkou viskozitou zaisťujú  vysokú stabilitu oleja v širokom rozsahu teplôt. To má za následok  najlepšie mazanie a ochranu motora pri studenom štarte, v mestskej prevádzke,  alebo dlhom stáni  na križovatkách pohonu na krátke vzdialenosti a systémov  „start-stop“. ENEOS olej bežne používaný japonskými výrobcami automobilov,  vyznačujúci sa tým bezprecedentnými vlastnosťami, udržujú motor vždy čistý,  a tým zaisťuje jeho dlhú životnosť. Olej Eneos poskytuje najlepšiu ochranu,  zvyšuje efektivitu akékoľvek auta, a zároveň pomáha chrániť životné  prostredie.