5w30

ENEOS HYPER MULTI 5W-30

CENA s DPH 7,99 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

FORD : WSS-M2C913D

FORD : WSS-M2C913A

FORD : WSS-M2C913B

FORD : WSS-M2C913C

ACEA : A5/B5 (08)

Jaguar Land Rover : STJLR.03.5003

RENAULT : RN0700

CENA s DPH 26,49 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS HYPER MULTI 5W-30

CENA s DPH 366,51 EUR 60L + ČISTIČ BŔZD 12ks. TEXTAR ZADARMO

Bezpečnostní list

ENEOS HYPER MULTI 5W-30

ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 je prémiový, vysoko výkonný plne syntetický motorový olej. Bol navrhnutý tak, aby udržiaval motory v najlepšom prevádzkovom stave. Poskytuje dokonalú ochranu pri širokom teplotnom rozpätí a za všetkých prevádzkových podmienok starším i moderným pohonným jednotkám. Mimoriadne ochrana voči opotrebovaniu, jeho skvelé čistiace účinky a vysoká úroveň lubrikačných vlastností sú dôvodom, prečo ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 hravo prevyšuje priemyselné štandardy bežných motorových olejov.

Plne syntetický pre širokú škálu vozidiel ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 je olej, na ktorého mimoriadnych vlastnostiach sa podieľajú najkvalitnejšie zmesi výkonných, plne syntetických základových olejov s starostlivo vybranými a vyváženými prísadami. Viskozitná trieda 5W30 patrí k tým najpopulárnejším, najčastejšie používaným a najviac odporúčaným pre európske, kórejské a americké vozy.Pravidelné používanie oleja ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 zaistí najvyššie výkony, najlepšie čistiace účinky a mimoriadnu ochranu motorom širokej škály vozidiel, ktoré môžete na trhu nájsť.

Výhoda vysokého výkonu Olej ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 bol špeciálne vytvorený pre použitie v rade automobilov jazdiacich na benzín aj naftu, či už ide o ľahké nákladné automobily, menšie dodávky či osobné vozy.V náročných prevádzkových podmienkach spoľahlivo podporuje odolnosť motora, predchádza jeho predčasnému opotrebovaniu a chráni ho pred poškodením, ktoré môže byť spôsobené častým ťažkým namáhaním. Je tiež vhodný pre motory, v ktorých je možné používať oleje s nízkym trením a s dynamickou HTHS (High Temperature High Shear) viskozitou pri predĺžených intervaloch výmeny oleja u vysoko výkonných motorov. Nadštandardné vlastnosti trenie oleja ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 pomáhajú podstatným spôsobom vylepšiť ekonomiku prevádzky.

Predĺžená životnosť motora Plne syntetické zloženie oleja ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 predchádza vzniku usadenín a nečistôt, poskytuje vynikajúcu lubrikáciu a ochranu proti opotrebeniu za všetkých prevádzkových podmienok, a to vrátane studených štartov a prevádzky pri vysokých teplotách. Vďaka mimoriadnej tepelnej a oxidačnej stabilite garantuje tento špičkový japonský výrobok 100% výkon po dobu dlhých intervalov výmeny oleja.

Príslušné typy vozidiel Olej ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 je doporučený pre všetky typy moderných vozidiel vrátane tých, ktoré sú vybavené vysoko výkonnými zážihovými a vznetovými motormi s turbodúchadlom, kompresorom a viac ventilovým vstrekovaním. Svoje uplatnenie nájde v osobných vozňoch, vo vozňoch typu SUV, v ľahkých dodávkach aj v ľahkých nákladných automobiloch. Tento univerzálny motorový olej je špeciálne vytvorený pre kórejské, európske a staršie japonské vozidlá s benzínovými motormi a s naftovými motormi bez filtra pevných častíc. ENEOS Premium Hyper Multi 5W30 je možné použiť aj pre ďalšie vozidlá, ak úroveň výkonu a viskozity zodpovedá odporúčaniam výrobcu.

ENEOS HYPER 5W-30

CENA s DPH 8,94 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

API : SN/SM/CF

ACEA : C3 

BMW : LongLife 04

VW/PORSCHE : 505 00/505 01

MERCEDES BENZ : MB 229.31/229.51/229.52

GM : Dexos 2

CENA s DPH 31,20 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS HYPER 5W-30

CENA s DPH 406,20EUR 60L + ČISTIČ BŔZD 12ks. TEXTAR ZADARMO

Bezpečnostní list

ENEOS HYPER 5W-30

ENEOS Premium Hyper 5W30 je moderný, plne syntetický motorový olej pre zážihové a vznetové motory v osobných a ľahkých úžitkových automobiloch, ktoré môžu (ale nemusia) byť vybavené katalyzátorom, filtrom sadzí, turbodúchadlom a systémom priameho vstrekovania paliva. Garantuje rýchlu a stabilnú lubrikáciu, vysokú teplotnú stabilitu pri podmienkach ťažkej prevádzky a v širokom spektre teplôt. Vďaka nízkemu obsahu SAPS je ENEOS Premium Hyper 5W30 vhodný pre všetky motory osobných áut európskych, amerických a japonských značiek. Zákazníci, ktorí sa pre ENEOS Premium Hyper 5W30 rozhodnú, s ním budú veľmi spokojní, lebo garantuje predĺžený interval výmeny oleja, prináša čistejšie spaľovanie, lepšiu úsporu paliva a v neposlednom rade i veľmi priaznivú spotrebu oleja a nízku produkciu emisií.

Plne syntetický motorový olej so zložením zabraňujúcim usadeninám Olej novej generácie s nízkym obsahom SAPS ponúka výnimočnú ochranu aj pri dlhších intervaloch výmeny oleja. ENEOS Premium Hyper 5W30 slúži ako účinná prevencia pred zanášaním filtra sadzí u automobilov spĺňajúcich normy Euro 4 značiek Mercedes-Benz, BMW a tiež u japonských vozidiel. Bráni skorému zaslepenie filtra pevných častíc, čím zlepšuje jeho činnosť a predlžuje mu životnosť.

Dlhší interval výmeny oleja ENEOS Premium Hyper 5W30 zaisťuje výnimočne dlhú životnosť motora a vďaka mimoriadnej odolnosti proti oxidácii umožňuje extra dlhý interval výmeny oleja (20 000 – 40 000 km).

Mimoriadna odolnosť voči opotrebovaniu a dokonalá čistota motora Japonský prémiový olej ENEOS Premium Hyper 5W30 udržuje silnú vrstvu oleja aj pri vysokých teplotách a rýchlostiach a tiež pri mimoriadnych záťažiach. Ochrana proti opotrebeniu, ktorú motora poskytuje, je obzvlášť efektívne u hnacieho ústrojenstva ventilových rozvodov typu OHC. Tento motorový olej má tiež vynikajúcu tepelnú aj oxidačnú stabilitu, čím eliminuje vznik usadenín spôsobujúcich zadretiu motora a upchatie čerpadla. ENEOS Premium Hyper 5W30 je garantom, že váš motor bude vždy dokonale čistý.

Príslušné typy vozidiel ENEOS Premium Hyper 5W30 je motorový olej určený pre zážihové a vznetové motory osobných áut a úžitkových vozidiel pre ľahký prevádzku, ktoré môžu (ale nemusia) byť vybavené katalyzátorom, turbodúchadlom, filtrom sadzí a systémom priameho vstrekovania paliva. Je tiež vhodný pre všetky automobily a úžitkové vozidlá pre ľahký prevádzku značiek Volkswagen, Seat, Audi, Škoda, BMW, Mercedes-Benz a značiek japonských výrobcov s normálnym intervalom výmeny oleja.

ENEOS HYPER-B 5W-30

CENA s DPH 8,95 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

API : SN Plus

ACEA : C3

BMW : LongLife LL-04

SAE : 5W-30

MERCEDES BENZ : MB 229.52

CENA s DPH 31,11 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS HYPER-B 5W-30

Vysoko výkonný plne syntetický olej, ktorý je špeciálne navrhnutý pre najširšiu škálu vozidiel BMW a Mercedes-Benz a má lepšie ekologické vlastnosti, aby spĺňal najnovšie európske emisné predpisy.

ENEOS HYPER R 5W-30

CENA s DPH 9,25 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

ACEA : C4 (10)

MERCEDES BENZ : MB 226.51

RENAULT : RN0720

CENA s DPH 22,86 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS HYPER R 5W-30

CENA s DPH 382,95EUR 60L + ČISTIČ BŔZD 12ks. TEXTAR ZADARMO

Bezpečnostní list

ENEOS HYPER R 5W-30

ENEOS Premium Hyper R1 5W30 je vysoko výkonný plne syntetický motorový olej. Bol špeciálne vyvinutý pre väčšinu moderných motorov pochádzajúcich od výrobcov značky Renault. Nízky obsah sulfátového popola, ktorým sa tento moderný výrobok môže pochváliť, má za cieľ výrazne predĺžiť životnosť motorov a priniesť najvyššiu možnú účinnosť systému recirkulácie výfukových plynov. V posledných piatich rokoch sa vďaka neutíchajúcemu úsiliu, výskumu odborníkov a inováciám výrobcov áut podarilo znížiť emisie škodlivých plynov na polovicu. Renault, ktorý v tomto procese zastáva kľúčovú úlohu, aj naďalej venuje veľkú pozornosť znižovaniu úrovne emisií pre automobily, ktorá vyrába. Medzi zásady jeho firemnej filozofie neodmysliteľne patrí tiež postupné zavádzanie nových ekologických technológií do sortimentu vozidiel, oi. Tiež nízkoemisného motorového oleja. Cieľom je zvýšiť výkon vozidla, zatiaľ čo spotreba paliva a emisie sa budú aj naďalej znižovať.

Dlhší interval výmeny oleja ENEOS Premium Hyper R1 5W30 zaisťuje mimoriadne dlhú životnosť motora a vďaka svojej výnimočnej odolnosti proti oxidácii umožňuje mimoriadne dlhý interval výmeny oleja.

Vynikajúce vlastnosti za všetkých prevádzkových podmienok ENEOS Premium Hyper R1 5W30 je zárukou dlhšej životnosti vášho motora aj pri extrémne vysokých teplotách. Tým pravým dôvodom, prečo tomu tak je, je jeho jedinečné zloženie, ktoré zabraňuje hustnutie oleja v dôsledku oxidácie aj prípadnému zlyhaniu motora. A naopak: aj pri nízkych teplotách je olej dokonale tekutý, čo umožňuje jeho rýchlu cirkuláciu v motore a plynulé studené štarty.

Príslušné typy vozidiel ENEOS Premium Hyper R1 5W30 je motorový olej určený pre zážihové a vznetové motory, ktorými sú vybavené osobné a ľahké úžitkové vozidlá, ktoré vyžadujú olej s nízkym obsahom sulfátového popola spĺňajúce špecifikáciu C4. Bol navrhnutý špeciálne pre motory Renault, ktoré pre svoju prevádzku nevyhnutne potrebujú motorový olej so špecifikáciou výrobcu RN0720.

ENEOS ULTRA-B 5W-30

CENA s DPH 8,95 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

API : SN Plus

ACEA : C2

BMW : LongLife LL-12FE

CENA s DPH 34,77 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS ULTRA-B 5W-30

Ultra pokrokový, nízkoviskózna, plne syntetický olej, navrhnutý pre najnovšie motory BMW, je jedným z najnovších olejov ENEOS

ENEOS ULTRA-R 5W-30

CENA s DPH 8,95 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

ACEA : C3

RENAULT : RN17

RENAULT : RN0700

RENAULT : RN0710

API : SN Plus

CENA s DPH 35,77 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS ULTRA-R 5W-30

Tento ultra pokrokový nízko viskózny plne syntetický olej, navrhnutý pre najnovšie motory Renault, je jedným z najnovších na mieru vyrobených olejov ENEOS skonštruovaných tak, aby vyhovovali špeciálnym požiadavkám výrobcov. Bol vyvinutý tak, aby držal krok s meniacimi sa požiadavkami motorov, znižoval emisie a zlepšoval životný cyklus a výkonnosť motora. Tento produkt je zložený z najkvalitnejších plne syntetických základových olejov so špeciálnym balíkom aditív. Je to produkt exkluzívnej technológie, určený pre najnovšie vozidlá Renault vyžadujúce špecifikáciu RN17. Poskytuje vynikajúcu životnosť motora, vylepšenú čistotu piestov, ochranu pred kalmi a opotrebovaním. Vďaka technológii nízkej viskozity s vysokým indexom viskozity a prísadám s nízkym trením zaisťuje najvyššiu spotrebu paliva a zníženie emisií, aby vyhovoval prísnym európskym normám.

ENEOS ULTRA 5W-30

CENA s DPH 9,20 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

Porsche : C30

API : SN

ACEA : C3

BMW : LongLife LL-04

VW : 504.00/507.00

MERCEDES BENZ : 229.31/229.51

CENA s DPH 36,80 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS ULTRA 5W-30

CENA s DPH 496,33EUR 60L + ČISTIČ BŔZD 12ks. TEXTAR ZADARMO

Bezpečnostní list

ENEOS ULTRA 5W-30

ENEOS Premium Ultra 5W30 je najmodernejšia, plne syntetický motorový olej určený pre zážihové a vznetové motory používané v automobiloch nemeckého výrobcu Volkswagen AG. Bol vyvinutý pre pohonné jednotky koncernových vozidiel ŠKODA, AUDI, VW, SEAT a spĺňa prísne požiadavky firemnej normy VW 504.00 / 04 (pre benzínové motory), respektíve VW 507.00 / 04 pre naftové motory a tiež podmienky pre udelenie označenia LongLife. VW LongLife špecifikácie zodpovedá vývoju nových koncernových motorov bez vstavaného režime upomienok servisných kontrol, ktorý využíva technologického systému WIV (z nem. Wechsel-intervall-Verlängerung) pre upozornenie na potrebu servisnej kontroly. WIV pri dodržaní predpísaných predpokladov v závislosti na štýle jazdy a podmienkach, v ktorých je vozidlo prevádzkované, umožňuje podstatné predĺženie servisného intervalu. Tieto motory používajú vstavané senzory, ktoré nepretržite monitorujú kvalitu a hladinu oleja, vďaka čomu je možné ho s ním najazdiť až 32 000 spoľahlivých a bezpečných kilometrov alebo jazdiť 24 mesiacov (či už nastane ako prvá ktorákoľvek z variantov). Potom elektronická kontrolka na palubnej doske vozidla pripomenie nutnosť vykonať pravidelnú servisnú kontrolu. Všetky nové vozidlá Volkswagenu sú (s výnimkou modelu Fox) od 1. januára 2006 sú vybavené režimom LongLife Service.

Plne syntetický trvanlivý motorový olej ENEOS Premium Ultra 5W30 je prvotriedny plne syntetický olej, ktorý spĺňa podmienky pre špecifikáciu automobilky Volkswagen a ich dcérskych spoločností označovanú ako LongLife. Súčasne so zavedením nových emisných limitov pre osobné vozidlá v roku 2005, vyžadujúcimi zariadenie pre dodatočnú úpravu výfukových plynov, Volkswagen zmodernizoval svoju LongLife špecifikáciu na 504 00 pre benzín a 507 00 pre naftu. Motorový olej ENEOS Premium Ultra 5W30 disponuje zvýšenou odolnosťou proti starnutiu pri vysokých teplotách a spoľahlivo ochráni aj motor vášho vozidla!

nízke emisie ENEOS Premium Ultra 5W30 spĺňa nové prísne špecifikácie koncernu VW a je navrhnutý tak, aby bol kompatibilný s najmodernejšími systémami riadenia emisií a zariadeniami pre dodatočnú úpravu výfukových plynov, ako sú napr. Filtre pevných častíc (DPF). V porovnaní s bežnými olejmi predošlých špecifikácií možno použitím výrobku ENEOS Premium Ultra 5W30 dosiahnuť až dvojnásobné životnosti filtra pevných častíc.

Znížené prevádzkové náklady a úspora paliva Japonský motorový olej ENEOS Premium Ultra 5W30 bol vyvinutýs pomocou najmodernejších technológií, ktoré sú založené na používaní zmesi plne syntetických základových olejov. Oproti štandardným olejom garantuje lepšiu úsporu paliva a tiež zaisťuje výrazne nižšie náklady na provoz.Těchto pozitívnych vlastností dosahuje najmä vďaka: • menšiemu počtu návštev autoservisu, ktorý vyplýva z predĺženého intervalu výmeny oleja • nižším nákladom na servis a údržbu • nižšej spotrebe oleja, ktorá prináša oi. Šetrné správanie k životnému prostrediu • úspore paliva

Príslušné typy vozidiel Motorový olej ENEOS Premium Ultra 5W30 je navrhnutý pre používanie vo vozidlách, vyrobených automobilkami spoločnosti Volkswagen Group, ktoré vyžadujíoleje označené ako LongLife sa špecifikáciu 504.00 / 507.00. Sú tiež vhodné pre moderné motory nemeckých značiek Mercedes-Benz, BMW a Porsche.

ENEOS SUSTINA 5W-30

CENA s DPH 14,10 EUR 1L

Pri kúpe 12ks. +1ks ZADARMO

API : SN

ACEA : C3

CENA s DPH 55,80 EUR 4L +

OLEJOVY ALCO FILTER ZADARMO

Produktový list

ENEOS SUSTINA 5W-30

Bezpečnostní list

ENEOS SUTINA 5W-30

ENEOS SUSTINA 5W-30 je najvýkonnejší plne syntetický motorový olej s širokým viskozitným rozsahom. JX vyvinul triedu „pre-racing“ pomocou technológie zero-weight a za použitia W-BASE a ZP (nulovým aditíva) technológia spoločnosti JXTG Nippon Oil & Energy pre udržanie výnimočne stabilné viskozity oleja pri širokom teplotnom rozsahu. ENEOS SUSTINA 5W-30 je ultramoderný plne syntetický motorový olej pre benzínové motory, špeciálne vytvorený tak, aby spĺňal najnovšie požiadavky. Nový olej ENEOS SUSTINA 5W-30 zaisťuje lepšiu úsporu paliva, predĺženie životnosti výfukového systému, zlepšenie čistoty piestu, redukciu usadenín v motore a dokonalejšiu ochranu turbodúchadla.

Vynikajúca oxidačná stabilita pri vysokých teplotách ENEOS SUSTINA 5W-30 spĺňa najnovšie normy SN pre oleje pre benzínové motory podľa Amerického ropného inštitútu.

Dokonalá čistota motora a vodeodolnosť Oficiálne laboratórne testy v USA preukázali, že ENEOS SUSTINA 5W-30 pomáha udržať motor čistý a odolný proti opotrebeniu. To isté potvrdzuje aj celý rad automobilových testov.

Nízka spotreba oleja Spotreba motorového oleja závisí predovšetkým od typu základového oleja. Pretože motorový olej ENEOS SUSTINA 5W-30 je zmesou tých najkvalitnejších olejov, jeho spotreba je nízka, takže je potrebné použiť oveľa menšie množstvo oleja do motora, čo privíta každý užívateľ.

Spĺňa najnovšie normy API Vynikajúci výkon oleja ENEOS SUSTINA 5W-30 potvrdzuje certifikát SN špecifikácie, posledný normy stanovené Americkým ropným inštitútom.