Shell

Shell Helix

Motorové oleje pre osobné automobily

Spoločnosť Shell prichádza s úplne novým spôsobom výroby syntetických základových olejov – skvapalnenie zemného plynu s využitím patentovanej technológie Shell PurePlus (Shell PurePlus Technology) . Tento unikátny spôsob umožňuje premenu zemného plynu v priezračne čistý základový olej s prakticky žiadnymi nečistotami . Z tohto čistého základu za použitia technológie aktívneho čistenia (Active Cleansing Technology) vzniká motorový olej , ktorý mimoriadnym spôsobom čistí a chráni dnešné motory .

Základný rad Shell Helix poskytuje kompletnú ponuku motorových olejov pre osobné automobily, od plne syntetických motorových olejov, ktoré sú schválené a odporúčané poprednými svetovými výrobcami automobilov, až po výrobky, ktoré spĺňajú základné požiadavky na výkon pre staršie alebo menej náročné vozidlá.

Rad olejov Ultra ECT (Emission Compatibility Technology – technológia pre systémy na úpravu spalín) zahŕňa plne syntetické produkty spĺňajúce požiadavky najmodernejších motorov vrátane motorov s filtrami pevných častíc(DPF).

Špeciálne produkty radu Professional sú určené pre najmodernejšie motory konkrétnych značiek výrobcov automobilov. Motorové oleje pre osobné automobily

Po rade inovovaných motorových olejů pro osobní automobily Shell Helix uvádí společnost Shell na trhu řadu motorových olejů pro velké dieselové motory Shell Rimula formulované za využití další unikátní technologie – Dynamic Protection Plus.

Dynamic Protection Plus představuje jedinečnou kombinaci technologií Shell PurePlus a inovativní Adaptive Additive Technology, které poskytují vynikající ochranu moderním vysoce zatěžovaným velkým dieselovým motorům. Umožňuje vyšší úroveň ochrany než standardní základové oleje skupiny III vyrobené z ropy.

Adaptive Additive Technology umožňuje oleji přizpůsobit se (fyzikálně a chemicky) podmínkám motoru. Aktivně bojuje proti nahromadění kyselin a úsad, takže motor je chráněn v nejrůznějších podmínkách.

Technologie Dynamic Protection plus poskytuje motorům výrazně vyšší ochranu za všech provozních podmínek. Motor je tak dlouhodobě chráněn a je schopen podávat maximální výkon. Výsledkem dlouhodobé ochrany je prodloužení jeho životnosti a snížení nákladů na údržbu. Významných úspor lze dosáhnout i snížením spotřeby paliva nutného pro zajištění celoročního provozu. Shell Rimula Ultra tak pomáhá snížit celkové provozní náklady. Poskytuje tedy více než běžnou ochranu.

Nejvyspělejším produktem řady motorových olejů pro velké dieselové motory je nový plně syntetický olej Shell Rimula Ultra 5w30

Shell Rimula Ultra 5w30 poskytuje vynikající ochranu motoru proti úsadám a pomáhá zlepšit účinnost a ochranu proti opotřebení. Prokázané výsledky ukazují až o 56 % lepší ochranu proti opotřebení motoru*, prodlouženou životnost oleje* a snížení spotřeby paliva o 2 % * – což jsou významné úspory s ohledem na tisíce kilometrů, které průměrný kamion ujede každý rok. To vše přispívá k tomu, aby motory vozidel hladce běžely po delší dobu, a to i v extrémních jízdních podmínkách nebo náročném jízdním režimu start/stop. Dlouhodobá technická spolupráce s výrobci nákladních automobilů ukázala, že olej Shell Rimula Ultra 5w30 nabízí vynikající kontrolu oxidace a viskozity. To pomáhá prodloužit intervaly výměny oleje až na 150 000 kilometrů. Výrobek je speciálně vyvinut k boji proti hromadění kyselin a úsad v klíčových místech, jako jsou vany, pístní kroužky, vložky válců a ventilové rozvody.

* Přesné úspory se mohou lišit v závislosti na aplikaci, provozních podmínkách, aktuálně používaných výrobcích, stavu zařízení a postupech údržby.