Chladiaci systém

Toto sa môže stať hocikomu.

Spokojne si idete na dlhú cestu, z ničoho nič však teplota motora vystúpi do vysokých hodnôt, jednoducho sa systém zavzdušní a ohrozený je celý motor. V lepšom prípade skape a už nenaskočí. V horšom, ak to nezbadáte, alebo dlhšie ignorujete ho môžete totálne poškodiť. Ako sa to stane? Časť vody vytiekla jemnou prasklinou v chladiči. Čo teraz? Utesňoval chladičov DYNAMAX v tom môže na ceste kdekoľvek a kdekoľvek pomôcť.

Nielen pri náhlej poruche môže utesňoval chladiča prísť vhod. Obzvlášť niektorí motoristi pred zimou zabudnú vymeniť v chladiči bežnú vodu za zimnú zmes. Stačí, že ste riešili problém na chladení v lete a kým ste prišli na problém, dolievali ste len vodu, až ste bod tuhnutia znížili k nule. Ak ste na to zabudli, problém je na svete…

Auto ste odstavili, ale pre silné mrazy mrzlo aj v garáži a problém je na svete. Nemusí však ísť čisto len o problém s chladičom. Problematické môžu byť aj mnohé ďalšie komponenty chladiacej sústavy…

Aj staršie autá, obzvlášť tie s viacvalcovým motorom majú nie príliš jednoduchý chladiaci okruh. Nájsť teda únik kvapaliny je v množstve prípadov veľmi problematické. Ak nechcete meniť komponenty za komponentami, utesňoval chladičov vyrieši problém aj v iných častiach, ako len v tom primárnom chladiči. Problém môže byť tiež v radiátore kúrenia, vo výmenníku voda-olej, v prídavnom kúrení, v pomocnej vodnej pumpe a podobne.

Radiátor Stop Leak utesňuje praskliny a malé úniky chladiacej kvapaliny. Ak teda máte v chladiči dieru veľkú ako malíček, nič iné, ako výmena chladiča vám nepomôže. V opačnom prípade však Radiátor Stop Leak pomôže pred výmenou dielu, obzvlášť, ak neviete ktorý presne vymeniť.

DYNAMAX radiátor stop leak

Je vhodný do všetkých vodných chladiacich systémov, celá nádobka vám vystačí na približne 12 l objemu, teda aj na osemvalcové motory. Po jeho použití však pri následnej výmene chladiacej kvapaliny prípravok musíte opätovne pridať do náplne, ináč by vám nová chladiaca kvapalina jeho účinok degradovala.

Postup na použitie je veľmi jednoduchý. Stačí skontrolovať stav chladiacej kvapaliny, prípadne doliať na požadovanú úroveň. Následne naliať Radiátor Stop Leak do zohriateho okruhu a zapnúť kúrenie, aby voda cirkulovala aj cez radiátor kúrenia. Potom necháte motor „vrčať“ na voľnobehu 10 minút a opäť skontrolujete hladinu. Jednoduché však? Používanie Radiátor Stop Leak však nemusí byť len pri strate chladiacej kvapaliny, môžete ho tiež použiť aj ako prevenciu.

To znamená, že produkt DYNAMAX Radiátor Stop Leak môžete mať naliaty v chladiacej zmesi po celý čas a keď sa objaví malá prasklina, alebo netesnosť, vaša zmes je na to pripravená. To znie ako dobrý nápad, čo poviete?