Palivový filter ALCO

PREČO JE PALIVOVÝ FILTER DÔLEŽITÝ

Palivo prichádzajúce do spaľovacej komory je znečistené drobnými čiastočkami ako prach, kvapky kvapaliny, peľ a hrdza z nádrže. Taktiež pri tankovaní na čerpacej stanici sa do palivovej nádrže dostávajú nečistoty či už zo samotného paliva alebo zo skladovacích nádrží čerpacej stanice. Nečistoty v palive môžu upchať kritické časti motora, ako sú vstrekovače, karburátor a palivové čerpadlo. Moderné motory vybavené vstrekovaním Common Rail a vstrekovacím čerpadlom môžu nečistoty vážne poškodiť a môže prísť až k nefunkčnosti systému. Poškodenie môže zapríčiniť výrazné zvýšenie spotreby paliva a zhoršený výkon motora. Preto kvalitný palivový filter je nevyhnutný.

PALIVOVÉ FILTRE ALCO

V sortimente firmy je viac ako 500 palivových filtrov pre osobné autá, dodávky a nákladné vozidlá a každý rok sa ponuka rozširuje. Nachádzajú sa medzi nimi spin-on filtre (štandardná verzia, aj verzia s ventilom na vypúšťanie vody), náhradné kovové kazety, ekologické bezkovové prvky, radové filtre (kovové, plastové) a mnohé ďalšie.

MATERIÁLY A VLASTNOSTI PALIVOVÝCH FILTROV ALCO

Firma ALCO si vyberá len materiály a komponenty najvyššej kvality a s dlhou životnosťou, ktoré sú už na trhu dostatočne známe pre svoju odolnosť, spoľahlivosť a vynikajúce filtračné vlastnosti. Pri výrobe palivových filtrov využíva najnovšie technologické poznatky a všetky filtre prechádzajú testami kvality, ktoré zabezpečia, že k zákazníkom sa dostane len dobrý produkt.

Palivové filtre ALCO sa vyznačujú vyššou účinnosťou filtrácie v porovnaní s väčšinou bežných palivových filtrov. Štandardne sa do nich montujú špičkové skladané filtračné médiá, ktoré sa vyznačujú vysokou mierou separácie častíc a vody a dlhou životnosťou. Firma si pozorne všíma najnovší vývoj v automobilovom priemysle, ktorý si vyžaduje vyššiu účinnosť filtrácie a predĺženú životnosť. Preto používa celulózové nosné médium s roztavenou vrstvou a viacvrstvové / viacstupňové médiá. Tieto médiá preukázali vynikajúcu schopnosť zadržiavať častice a vodu aj v prípade veľmi jemných častíc, čím poskytujú motoru najvyššiu ochranu.

 

ALCO FILTER Palivový MD-613

Parametre a špecifikácie

ALCO FILTER Palivový MD-613

Palivový ALCO FILTER MD-397

Parametre a špecifikácie

Palivový ALCO FILTER MD-397