Elf

Populárne rady olejov Elf

Elf Evolution Full-Tech

Vysoko výkonný 100% syntetický motorový olej. Má vysoké ochranné, extrémne tlakové, antioxidačné a energeticky úsporné vlastnosti. Dosť drahé. Používa sa hlavne pre nové automobily. Vychádza dobre s motormi postavenými podľa normy EURO-6. K dispozícii iba vo formáte 5W-30.

Evolúcia 900

Vysoko kvalitné synteticky olej. Vyrábajú sa vo veľmi širokom rozmedzí ukazovateľov viskozity (od 0W-20 do 10W-60).

Evolúcia 700

Dobrá a spoľahlivá polosyntetika. Skvelé pre väčšinu ojazdene auta. Rovnako ako predchádzajúca séria sa vyrába v širokej škále viskozity.

Oleje pod značkou Elf s viskozitou 5W-40 sa vyrábajú výlučne na syntetickom základe, nazývajú sa Evolution a sú rozdelené do troch typov:

Full-Tech LSX

Jedná sa o vysoko kvalitný olej vyrobený pomocou syntetických výrobných technológií vyvinutých samotným Elfom. Je určený pre osobné automobily a ľahké nákladné vozidlá, ktoré sú vybavené benzínom resp. naftové motor s katalytickými neutralizačnými systémami. Vhodný pre motory pracujúce v zložitých podmienkach, vrátane jazdy v športových a vysokorýchlostných režimoch. Olej je odporúčaný pre väčšinu jednotiek, najmä tých, ktoré boli vyrobené po dve tisícročnom roku, vybavené multi-ventilovým alebo priamym vstrekovaním paliva, preplňovaným turbodúchadlom a katalyzátormi. Schválené výrobcami automobilov – Volkswagen, Ford, Porsche, Fiat, Mercedes, BMW, General Motors.

Certifikované API CF / SN a ACEA C3. Vďaka použitej technológii SAPS Low (znížený obsah popola síranov, síry a fosforu) znižuje obsah toxických látok vo výfukových plynoch, čím uľahčuje činnosť neutralizačných systémov a predlžuje ich životnosť.

Spĺňa požiadavky výrobcov automobilov na predĺžené intervaly výmeny (od 20 do 40 tisíc kilometrov) kvôli vysokej odolnosti voči oxidačným procesom.

Balík moderných prísad perfektne chráni časti motora pred predčasným opotrebením, zmýva nečistoty a usadeniny, udržiava zmyté nečistoty v odpruženom stave a udržuje vnútornú časť motora čistú.

Elf 900 NF

Elf Evolution 900 NF sa odporúča pre naftové motory vrátane preplňovaných, ale bez filtra pevných častíc , na benzín – s turbodúchadlom, s viacerými ventilmi, s katalyzátorom alebo bez katalyzátora, namontovaný na osobné automobily, nákladných a dodávkových vozidiel malej tonáže. Vhodný pre akýkoľvek typ prevádzky – jazda v meste, jazda po diaľnici, vysokorýchlostné diaľnice, športová jazda, automobilové preteky.

Počas vývoja tohto produktu bola venovaná veľká pozornosť požiadavkám výrobcov automobilov na predĺženú životnosť výmeny. Certifikované API CF / SL a ACEA D4 / A3. Schválené pre použitie v automobiloch vyrábaných podnikmi patriacimi do skupiny Volkswagen (VW, Audi, Seat, Škoda), Porsche, Mercedes, Chrysler.

Vynikajúce mazacie vlastnosti zaisťujú ľahké zimné štartovanie, čistotu častí motora a komponentov, predĺžené intervaly výmeny a ochranu proti opotrebeniu (najmä pre rozvodový systém). Syntetická báza oleja nie je náchylná na škodlivé účinky oxidačných procesov, ktoré sa aktivujú pri práci pri zvýšených teplotách, takže si produkt dlhodobo zachováva svoje pôvodné kvality v náročných prevádzkových podmienkach. 

Dobrá čerpateľnosť a stabilná viskozita zaručujú ľahké štartovanie v chladnom počasí, čo má tiež pozitívny vplyv na životnosť častí motora.

900 mazív SXR

Olej Elf Evolution 900 SXR je určený pre naftové motory namontované na osobných, dodávkových a nákladných vozidlách, ktoré sú vybavené preplňovaním aj bez neho. Určené pre extrémne prevádzkové podmienky (mesto, diaľnice a diaľnice, športové a vysokorýchlostné štýly jazdy). Vývoj zohľadňoval požiadavky výrobcov automobilov na dlhšie obdobia.  Klasifikované podľa API CF / SN a ACEA B4 / A3. Je schválený na použitie spoločnosťou Renault, vrátane motorov na benzínové (bez preplňovaného turbodúchadla), naftových motorov, ktoré nie sú vybavené filtrom pevných častíc.

Zaisťuje čistotu vnútorných strán pohonnej jednotky, zvyšuje zdroje komponentov motora a umožňuje jeho prevádzku v podmienkach predĺžených servisných intervalov. Dobrá odolnosť voči oxidačným procesom pri vysokých teplotách, vysoká čerpateľnosť v mraze, stabilita viskozitných charakteristík zaručujú ľahké spustenie v mraze.

O značke

Elf je ikonická značka, ktorá vyrába mazivá už viac ako štyridsať rokov najvyššia kvalita. V tomto období si motorové oleje značky Elf získali obľubu medzi motoristami takmer na celom svete. Teraz majú výrobky spoločnosti svoje vlastné miesto na automobilovom trhu a sú jej neoddeliteľným segmentom. Prvý významný produkt – Presti Anti-Wear – bol uvedený na trh v roku 1976 a dodnes tento rad produktov neustále rozširuje. Špecialisti sa neustále zaoberajú vylepšovaním produktov. Bolo tomu tak od založenia značky – aj vo fáze jej vzniku, zakladateľov značky zaviedli vývoj ako základný princíp fungovania. Vedenie spoločnosti trvá na neustálom doplňovaní výrobkov novými mazivami vyvinutými v súlade s charakteristikami moderných modelov motorov.

technické údaje

Na konci 20. storočia bol dopyt po výrobkoch tejto značky, s nástupom novej éry popularita syntetických mazív iba rástla. Je to spôsobené nasledujúcimi technickými parametrami:

 • Vhodný pre takmer všetky typy moderných motorov vrátane naftových a benzínových. Hlavnou podmienkou je, že motor nesmie byť vybavený filtrom pevných častíc;
 • Výrobky sú určené na jazdu rôznych obtiažností: sú vhodné ako na bežné jazdenie po špeciálne vybavenej diaľnici, tak na účasť na závodných pretekoch;
 • Olej je tekutý aj pri extrémne nízkych teplotách. To znamená, že sa časti motora počas studeného štartu nezhoršia, pretože mazivo v chladnom počasí nestuhne;
 • Syntetické oleje z rady Evolution (napríklad motorový olej pre elf evolution 900) sxr Evolúcia) zaručujú maximálnu čistotu všetkých častí motora;
 • Pri vývoji výrobkov sa špecialisti spoločnosti Elf riadili požiadavkami výrobcov moderných modelov automobilov, pokiaľ ide o zriedkavé výmeny oleja;
 • Krajina výroby je Francúzsko, čo znamená, že si môžete byť istí dodržiavaním všetkých európskych noriem a vysokou úrovňou kvality.

Schválenia, schválenia a špecifikácie

Automobilové oleje Elf boli ocenené rôznymi schváleniami a prijatiami, podľa ktorých výrobky zodpovedajú európskym normám a môžu byť použité pre automobily vysoká trieda. Na začiatok si zvážime, aké klasifikácie tejto značke priradili svetoví odborníci:

 • ACEA: A5 / B5 – oleje určené pre vysoko výkonné motory s naftovými a benzínovými motormi. Úspora energie: pri použití klesá spotreba paliva. Ideálne pre jazdu vysokou rýchlosťou, pretože poskytujú nízky koeficient trenia a teda nízke opotrebenie motora;
 • API: SL / CF – prvý indikátor (SL) znamená, že mazivo je možné použiť pre moderné modely automobilov (po roku 2000). To sa hodí všetkým environmentálne normy a umožňuje šetriť palivo. Druhý indikátor (CF) objasňuje, že výrobok by sa mal vzťahovať na vozidlá s naftovým pohonom.

Značka je navyše schválená výrobcom automobilov Renault.

Elf Evolution – motorové oleje novej generácie

Ako sme už spomenuli vyššie, v roku 2013 sa vedenie spoločnosti rozhodlo aktualizovať existujúcu škálu produktov. Špecialisti vyvinuli mazivá, ktoré sa ideálne hodia k novým štandardom moderných modelov automobilov. Vďaka tomu vznikla rada motorových olejov Evolution, ktorá je rozdelená do niekoľkých odrôd:

 • 900 – séria polosyntetických mazív, ideálne pre benzínové a naftové motory, pretože produkty tejto rady sú vyvíjané s ohľadom na ich štruktúru (napríklad motorový olej pre automobil elf evolution 900 sxr 5w30);
 • Full Tech je rad syntetických výrobkov, ktorý je široko používaný pre silné moderné auta. Zloženie týchto mazív pomáha neutralizovať negatívny vplyv, ktorý sa vyskytuje v dôsledku spaľovania paliva;
 • 500 je rad minerálnych mazív pre staršie automobily. Neobsahuje syntetiku. Nie je vhodné pre moderné výkonné modely;
 • 700 je rad olejov, ktoré obsahujú rovnaké množstvo minerálov a syntetických látok (v pomere 50 až 50). Vhodné pre moderné ojazdené automobily.

Motorový olej Elf 5w40

Motorový olej ELF je rad syntetických a polosyntetických mazív vhodných pre dovážané aj domáce vozidlá. Jeho schopnosť udržiavať tekutosť aj pri teplotách do -30 stupňov Celzia umožňuje použitie produktu aj v krutej ruskej zime. Tu sú tri oleje z tejto rady:

 • Elf Evolution LSX – vhodný pre moderné automobily s naftou a benzínové motory. Neobsahuje fosfor, síru a kovy (prvky, ktoré poškodzujú životnosť častí motora);
 • Elf Evolution 900 FT je syntetické mazivo, ktoré je schválené nielen zástupcami Renaultu, ale aj Volkswagenu, Mercedesu, BMW. Odporúča sa na použitie pri jazde vysokou rýchlosťou;
 • Elf Sporti TXI – olej pre ťažké vozidlá, nákladné automobily, autobusy atď. Vhodný pre všetky typy motorov vrátane motorov s filtrom pevných častíc.

Tu uvádzame niektoré z najpopulárnejších produktov Elf 5w40, je však potrebné poznamenať, že linka sa neobmedzuje iba na tieto oleje.

Motorový olej Elf evolution 900 sxr 900

Tento olej sa odporúča pre majiteľov nových modelov.   Jeho hlavnou výhodou je, že je vhodný na použitie v osobných automobilov bez filtra pevných častíc. Okrem toho má motorový olej elf evolution 900 sxr 900 nasledujúce výhody:

 • Výrobca s týmto typom oleja zaručuje najazdenie až 20 000 kilometrov;
 • Olej chráni všetky systémy motora vrátane systému distribúcie plynu;
 • Odolný voči korózii a oxidácii, takže produkt je ideálny na použitie v drsnom prostredí;
 • Nevyžaduje sa častá výmena  oleje: výrobok je navrhnutý na niekoľko mesiacov chodu;
 • Vhodné pre krajiny s drsnými klimatickými podmienkami. Špeciálne zloženie oleja zaisťuje stabilný chod motora aj pri studenom štarte.

Motorový olej Elf evolution 900 sxr 900 je vhodný pre osobné automobily, nákladné vozidla ako aj dodávky.

Elf 5w30

Elf je považovaný za jedného z najinovatívnejších výrobcov olejov na svete. Výrobky vyrobené týmto výrobcom je možné používať na naftu aj na benzín. Týka sa to osobných a nákladných automobilov. Podľa odborníkov spoločnosti umožňuje viskozita všetkých produktov patriacich do radu 5w30 použitie v lete aj pri silných negatívnych teplotách. Preto sú oleje prispôsobené ťažkým podmienkam.

Jednou z hlavných vlastností motorových olejov Elf 5w30 je zvýšená tepelná stabilita a schopnosť odolávať oxidačným procesom. Vďaka tomu je možné zabrániť zničeniu konštrukčných prvkov pohonnej jednotky a dosiahnuť efektívnu prácu v ťažkých podmienkach . Oleje Elf 5w30 majú vysoké hodnoty mazacích vlastnosti a to pomáha šetriť palivo. Ak motor funguje správne, zatiaľ čo sa do nádrže naleje vysoko kvalitné palivo, môžete ušetriť až 7% benzínu alebo nafty a parameter je dôležitý aj pre pohyb v zime.

Podľa oficiálnych údajov sa výroba kvapaliny uskutočňuje v súlade so všetkými svetovými normami a medzinárodnými požiadavkami. Hovoríme najmä o dodržiavaní technológie priameho vstrekovania v naftových pohonných jednotkách. Jazda vysokou rýchlosťou vám umožňuje zachovať si hlavné charakteristiky po celú dobu životnosti maziva. Podľa výrobcu je pri správnej funkcii spaľovacieho motora možné dosiahnuť predĺženie životnosti oleja.

ELF Evolution 900 SXR 5W-30

Aké vlastnosti sú charakteristické pre motorový olej Aké vlastnosti sú charakteristické pre motorový olej ELF Evolution 900 SXR 5W-30

 • hodnota viskozity sa zvýši z 9,9 na 57 mm2 / s, keď sa pohonná jednotka automobilu ochladí zo 100 ° C na 40 ° C;
 • hodnota hustoty tejto značky kvapaliny zodpovedá 0,85 g / cm3, ak je teplota okolia 15 ° C;
 • index viskozity je 160;
 • mazivo zvyčajne tuhne pri teplote vzduchu -36 ° C a môže sa vznietiť pri prehriatí motora na 224 ° C.

Ktoré autá sú naplnené týmto olejom:

 • kvapalina sa odporúča pre osobné automobily  a dodávky vybavené naftovými motormi a spĺňajúce požiadavky noriem Euro 4 a Euro 5;
 • je povolené použitie v všetkých automobiloch všetkých druhov riadenia, najmä na športovanie a rýchlu jazdu;
 • mazivo je schválené na použitie v automobiloch Dacia Logan a iných modeloch vybavených filtrami pevných častíc;
 • bola vytvorená schopnosť vyhovieť požiadavkám výrobcov motorov s predĺženým intervalom výmeny oleja.

Stručne o výhodách tohto oleja:

 • životnosť kvapaliny bude vyššia, je možná nižšia spotreba paliva;
 • inovatívny balík prísad poskytuje účinnú ochranu pohonnej jednotky pred akcelerovaným opotrebením, čo zvyšuje životnosť spaľovacieho motora ako celku;
 • priaznivá cena;
 • vďaka svojim čistiacim vlastnostiam počas používania sú vnútorné komponenty motora vyčistené od usadenín a usadenín uhlíka.

ELF Evolution Full Tech FE

Mnoho majiteľov automobilov si vyberá Full Tech na výmenu oleja. Podľa výrobcu patrí do kategórie vysoko kvalitných kvapalín pre akékoľvek „automobily“ vybavené katalytickými spaľovacími systémami

Najprv sa pozrime na technické vlastnosti:

 • parameter kinematickej viskozity klesá zo 72,8 na 12,2 mm2 / s, ak sa prevádzková teplota pohonnej jednotky automobilu zvýši zo 40 ° C na 100 ° C;
 • viskozita je 165;
 • alkalický index je 7,4;
 • kvapalina začne v systéme zmrznúť, keď sa ochladí na -45 ° C, a vznieti sa pri prehriatí motora na 240 ° C.

Špecifikácie a schválenia

Pokiaľ ide o základné normy, ktoré tento motorový olej spĺňa:

 • kvapalina získala schválenie ACEA 2004 C4;
 • tuk sa odporúča používať vo vozidlách Renault (RN 0720), najmä vo vozidlách vybavených naftových motorov so zariadením na filtrovanie častíc (Full Tech FE nie je povolené v motoroch 2,2 dCi).

Kde možno použiť túto motorovú kvapalinu:

 1. Podľa výrobcu bol olej vyrobený priamo pre potreby automobilového koncernu, aby sa predĺžili intervaly výmeny látok. Pri správnom fungovaní spaľovacieho motora sa zvyšuje jeho životnosť.
 2. Je vhodný pre vozidlá vyrobené vo Francúzsku, konkrétne pre niektoré modely Renault s naftovými motormi vybavené filtrami pevných častíc.
 3. Schválené pre použitie vo všetkých „automobiloch“ a dodávkach poháňaných naftou. Hovoríme o strojoch, ktorých motory vyhovujú environmentálnym požiadavkám Euro 4 a Euro 5.

výhody tejto značky oleja:

 1. Účinnej ochrany životného prostredia pred znečistením sa to dosahuje dodržiavaním environmentálnych požiadaviek. Ak hovoríme o opotrebovanom motore, potom olej zlepší funkčnosť celého systému katalytického dodatočného spaľovania. Výrobca zaručuje zníženie objemu škodlivých zložiek a látok vo výfukových plynoch v dôsledku zníženého objemu síranového popola, nízkej koncentrácie fosforu a síry v kvapalnom zložení. Mazanie sa vykonáva pomocou technológie Low SAPS.
 2. Zvýšená životnosť. Keď je pohonná jednotka v dobrom prevádzkovom stave, predĺži životnosť motorovej kvapaliny svoju životnosť. Stojí za zmienku, že tento výrobok plne vyhovuje najprísnejším požiadavkám výrobcov vozidiel na mazivá s predĺženou životnosťou. Podľa oficiálnych údajov môžu byť intervaly výmeny oleja pri benzínových spaľovacích motoroch až 30-tisíc kilometrov a pri naftových až 50-tisíc kilometrov. To umožňuje technológia vysokej oxidačnej stability používaná pri výrobe.
 3. Noste ochranu. Kvapalina sa vyznačuje dobrými teplotnými a viskozitnými vlastnosťami, ktoré prispievajú k ochrane dôležitých komponentov pohonnej jednotky pred zrýchleným zlyhaním v dôsledku rýchleho prietoku maziva do všetkých kanálov. Vďaka týmto vlastnostiam sa dosahuje pokles spotreby látky.
 4. Čistenie častí motora od usadenín uhlíka a usadenín. Vlastnosti čistiaceho prostriedku poskytujú účinné čistenie a spoľahlivá ochrana všetky prvky motora z dôvodu rýchleho opotrebenia v dôsledku pridania sady prísad do oleja. Nepretržité používanie tejto značky oleja vám umožňuje udržiavať čistý spaľovací motor v čistote.