ENEOS

 

ZNAČKA ENEOS

Eneos – Japonský výrobca oleja No1

JX Nippon Oil & Energy Corporation má 7 rafinérií, ktoré vyťažia 1,4  milióna barelov za deň. Spoločnosť zamestnáva viac ako 14.000 zamestnancov  po celom svete a má najväčšiu sieť čerpacích staníc v Japonsku – ENEOS,  ktorá má viac ako 12.000 predajní. JX Nippon Oil & Energy Corporation sa  zaoberá vedou, výrobou, ťažbou, distribúciou ropy, ropných produktov a  petrochemickou výrobou.

 

Značka ENEOS volí väčšina japonských výrobcov automobilov a motocyklov, pre  ktoré JX Nippon Oil & Energy Corporation poskytuje motorové oleje,  prevodové a hydraulické mazivá pre priemyselné a iné ropné produkty.Po mnoho rokov je značka ENEOS zapájaná po celom svete do motoristického  športu. Ako prvá firma v Japonsku zaoberajúca sa ťažbou ropy, distribuje  motorový olej do pretekárskych automobilov, pretekárske team „Super GT“, kde  vysoká rýchlosť a špičkový výkon vždy prioritou. uz niekolko sezón je  značka ENEOS oficiálnym partnerom tímu Yamaha Factory Racing konkurenčné v  MotoGP.

 

JX Nippon Oil & Energy sa zameriava na vývoj motorových olejov stopy  skutočnej revolúcia v technológii vysoko výkonných automobilových motorov.  Hlavnou úlohou motorového oleja, bez ohľadu na to, či sa používa v týchto  motorových vozidiel, ako sú automobily a motocykle, alebo vo väčších  vozidiel, ako sú autobusy a dodávkové vozidlá, alebo dokonca motokáry,  snežné skútre, loďou alebo motory kosačiek to je, aby sa zabránilo treniu a  opotrebenie dielov motora a čistotu vo vnútri motora. A to všetko pri veľmi  vysokej teplote a tlaku. Široké rozsahy teploty, pri ktorej sa olej musí  pracovať, počet najazdených kilometrov, počtu hodín motora, dlhšie nútenej  výmene oleja, a dokonca aj miestne obmedzenia klímy by mali viesť k  jedinému správnemu záveru: voľba vhodného motorového oleja nemôže byť náhodná.

 

Vyvinuté pomocou technológie požiadavky závodné oleja ENEOS znižujú trenie  súčasťami motora výrazne zvýši jeho účinnosť, významne prispieva k úsporám  v spotrebe paliva. Technológie oleja ENEOS s nízkou viskozitou zaisťujú  vysokú stabilitu oleja v širokom rozsahu teplôt. To má za následok  najlepšie mazanie a ochranu motora pri studenom štarte, v mestskej prevádzke,  alebo dlhom stáni  na križovatkách pohonu na krátke vzdialenosti a systémov  „start-stop“. ENEOS olej bežne používaný japonskými výrobcami automobilov,  vyznačujúci sa tým bezprecedentnými vlastnosťami, udržujú motor vždy čistý,  a tým zaisťuje jeho dlhú životnosť. Olej Eneos poskytuje najlepšiu ochranu,  zvyšuje efektivitu akékoľvek auta, a zároveň pomáha chrániť životné  prostredie.  

 

Prémiový motorový olej SUSTINA

 

Moderné technológie, mimoriadne vlastnosti. Nadštandardná kvalita pre vaše vozidlo. Motorové oleje určené na úsporu paliva a šetrné k životnému prostrediu.

SUSTINA je vytvorená kombináciou technológií W BASE a ZP. W BASE je základový olej najvyššej svetovej triedy. Viskozitný index tohto oleja je asi o 15 % vyšší ako pri bežných syntetických základových olejoch a je charakterizovaný len malou zmenou viskozity v závislosti od teploty. Preto je v motore výrazne znížený odpor prúdenia aj pri nízkych teplotách. Koeficient tlakovej straty trením je navyše približne o 5 % nižší ako majú bežné základové oleje. Olej tak môže predovšetkým pri vysokých tlakoch výrazne znižovať viskózny odpor. SUSTINA spolieha na technológiu olejového základu W BASE, pričom kombinácia oboch týchto vlastností vedie k výraznej úspore paliva.

W BASE technológia prináša vysoký viskozitný index základového oleja. Bežný syntetický základový olej je tvorený uhľovodíkovými molekulami s kruhovou štruktúrou. Pri pohybe vykazuje táto štruktúra molekúl tendenciu zaklesnúť sa do seba a spomaliť výsledný pohyb. Deje sa tak predovšetkým pri nízkych teplotách oleja, kedy je jeho viskozita naopak pomerne vysoká.

ZP technológia je originálna technológia ENEOS, ktorá slúži na optimalizáciu zmesi vlastných aditív ZP (dialkylfosfát zinku). Ako aditívum do bežných olejov je používaný ZDTP (dialkylditriofosfát zinku), hoci obsahuje škodlivú síru. Práve ZDTP je príčinou degradácie motorového oleja spôsobenou rozkladom kyseliny sírovej vo vnútri motora.

 

eneos-olej-pdf-catalog-katalog-2020