FILTER ALCO

VZDUCHOVÝ FILTER ALCO

Úlohou vzduchového filtra je odfiltrovať nečistoty prítomné vo vzduchom ako prach, peľ, sadze, hmla a iné, skôr než sa dostanú do motora. Čistejší vzduch v palivovej zmesi zabezpečuje účinnejšie spaľovanie a ochranu kritických komponentov motora, ako sú ventily, vstrekovače a citlivé elektronické ovládacie prvky. Ak je vzduch znečistený, tak sa môže pomaly zhoršovať výkon motora. Nečistoty nasávané do motora môžu poškodiť kovové povrchy motora a môžu spôsobiť predčasné opotrebovanie a nakoniec poruchu.

VZDUCHOVÉ FILTRE ALCO

Ponuka vzduchových filtrov je najbohatšia z celého sortimentu nemeckej firmy. Na pokrytie trhu má v sortimente viac ako 1500 rôznych vzduchových filtrov a každý rok uvádza na trh nové filtre pre osobné automobily, ľahké úžitkové vozidlá a nákladné autá.

MATERIÁLY A VLASTNOSTI VZDUCHOVÝCH FILTROV ALCO

Spoločnosť ALCO využíva len tie najlepšie materiály vo výrobe. Vyberá si robustné filtračné médiá s vysokou účinnosťou zadržiavania častíc a schopnosťou zadržiavať prach. Aby sa dosiahla maximálna možná filtračná plocha a vysoká filtračná kapacita, tak médium sa skladá pomocou špeciálneho zvlnenia. Výroba tesniacich médií zaručuje, že cez spoje neuniknú žiadne častice (ktoré by mohli skončiť v motore). Okrem toho rámy prvkov, tkané drôty a jadrá jednotiek, ktoré formujú filtre, zabezpečujú zvýšenú odolnosť voči vyšším prietokom vzduchu. Filtre ALCO sú tepelne upravené a impregnované ošetrujúcim médiom, aby povrch filtra dosiahol správnu konzistenciu a úpravu pre maximálnu účinnosť. V každom kroku výrobného procesu sa vykonávajú kontroly kvality v súlade s normou ISO 9001:2008.