Kontakt

Oleje a maziva

ul. Postupimská 2, Košice 04022

Slovenská Republika

Email: olejeamazivaeu@gmail.com

Mobil: +421 911 541 643

WEBOVÉ STRÁNKY

www.olejeamaziva.eu

Objednávať si môžete prostredníctvom telefónu, sms alebo emailom.

Košice, Košický kraj – dodanie tovaru zdarma.

OSOBNÝ ODBER ZDARMA
KOŠICKÝ KRAJ DOPRAVA ZDARMA
Taliansko (Nogarole Rocca/Verona), založené: 1972,  www.ufi.it
Viac než 45 výrobcov vozidiel používa produkty UFI ako originálne diely
Spoločnosť UFI FILTERS spa bola založená v roku 1972, v Nogarole Rocca (Verona) v Taliansku, v tej dobe pod názvom Universal Filters Italiana, s cieľom dodávať filtračné systémy pre automobilový trh. V súčasnej dobe ide o výrobnú skupinu s rozmanitými aktivitami na piatich kontinentoch – od výroby filtrov pre prvovýrobu, výrobu originálnych náhradných dielov, až po filtre pre aftermarket – ktoré dnes okupujú štvrtú pozíciu medzi nejväčšími európskymi výrobcami filtrov pre automobilový priemysel.
Aktuálne UFI zamestnáva 2.200 zamestnancov po celom svete. V súčasnej dobe, okrem závodov a kancelárií v Taliansku (celkom 4, v oblastiach medzi Lombardiou a Venetem), má UFI svoje výrobné závody tiež v Číne, Južnej Kóreji, Japonsku a Tunisku. Tzv. front offices, tj. zastúpenia priamo u výrobcov automobilov, sú v Turíne (pre Fiat a Iveco), vo Wolfsburgu (pre Volkswagen a Audi), v Rüsselsheime (pre Opel), v Goteborgu vo Švédsku (pre Scanii, Saab a Volvo), v korejskom Soule (pre GM, Chevrolet/Daewoo, Hyundai a Kia), v americkom Detroite (pre Daimler), a tiež v Tokiu pre vývoj na japonskom trhu. V roku 2006, boli otvorené nové výrobné závody v čínskom Šanghaji a v indickom Novom Dillí. Výroba filtrov je rovnomerne rozdelená medzi dodávky do prvovýroby (OEM), dodávky originálnych náhradných dielov (OES) a výrobu pre aftermarket.
Oddelenie High Tech Division sa stará o vývoj filtračných systémov pre “extremnu” aplikáciu, ako napr. námorníctvo, letectvo, obranu a motoristický šport – napr. Formula 1 (tím Ferrari), MotoGP (tím Ducati), Le Mans Series (tím Audi), a ktoré spolupracuje s tímami z tých najlepších motorových disciplín. Trvalý vývoj avantgardných riešení, vyžadovaných v oblasti extrémnej filtrácie umožnil high-tech oddeleniu získať vysokú odbornosť, ktorá sa následne prenáša do štandardných výrobkov UFI FILTERS.
Ostatné náhradné autodiely – veľkoobchodné a maloobchodné ceny. KAROSARSKE DIELY: KAPOTA, NARAZNIK, SVETLO, CELO, MASKA, BLATNIK, PRAH, PACKA, PREPINAC, SPOJLER, MRIEZKA, ZRKADLO, SKLO, VYFUK, KLUCKA, KRYT MOTORA, VANA, LEM, DVERE, LISTA. DALSIE AUTODIELY: SPOJKA: ZOTRVACNIK, LAMELA, LOZISKO, TANIER, MOTOR: ROZVODY, NAPINAK, SVIECKA, ZHAVIC, EGR VENTIL, TESNENIE, KLADKA, REMEN, PUMPA, TLMIC PEROVANIA + PRUZINY.
Zoznam podporovaných značiek 
ALFA ROMEO, ASTON MARTIN, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA (RENAULT), DAEWOO (CHEVROLET), DAIHATSU, FIAT, FORD, HONDA, HUMMER, HYUNDAI, CHEVROLET (- DAEWOO), CHRYSLER (DAIMLER-CHRYSLER), ISUZU, IVECO, JAGUAR, JEEP, KIA MOTORS, LADA, LANCIA, LANDROVER, LEXUS, LOTUS, MAZDA, MERCEDES-BENZ (DC), METRO-CAMMELL-WEYMANN, MINI (BMW GROUP), MITSUBISHI, MORGAN, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, PORSCHE, PROTON, RENAULT, ROVER, SAAB, SEAT, SKODA, SMART, SSANGYONG, SUBARU, SUZUKI, TALBOT, TOYOTA, TRABANT, VOLVO, VW (VOLKSWAGEN), ZASTAVA,
Štvrtý najväčší výrobca filtrov pre automobilový priemysel v Európe
Celosvetovo číslo 1 v naftových filtroch
Patentovaná rada filtrov „H2O“ – palivový filter s trojnásobnou filtráciou, ktorý zaručuje viac než 95% separáciu vody pre dieselové motory (Fiat – JTD, JTDM, Opel – CDTI)
Napr. pre koncern Volkswagen dodává UFI 100% benzínových palivových filtrov a 70% dieselových filtrov
V roku 1961 sa zrodila spoločnosť, ktorá zásadne premenila jeden z komponentov na charakteristický prvok zdôrazňujúci identitu, a to ako z hľadiska estetiky, tak z hľadiska výkonu.
V roku 2021 oslavuje spoločnosť Brembo svojich prvých 60 rokov histórie: podnikateľského dobrodružstvo, ktoré vychádza z technologických inovácií, z neustáleho hľadania nových možností v dizajne a výkonnosti, z role protagonistami v motoristickom športe a z nepretržitého záväzku k udržateľnosti.
Viac ako pol storočia bol rast spoločnosti Brembo sprevádzaný veľkými technologickými, športovými a obchodnými úspechy, ktoré spoločnosti priniesli excelentný postavenie v Taliansku i vo svete, značku, ktorá sa pre celý svet stala synonymom bŕzd. Medzi tieto úspechy patrí výroba prvého kompletného systému pre motocykle sériovo montovaného na motocykle Guzzi a neskôr, v roku 1972, na motocykle Laverda, dodávka pre Ferrari v rámci Formula 1 o tri roky neskôr, prvé hliníkové strmene a prvé karbónové kotúče v 80. rokoch; nasledoval vstup na burzu, otváranie ďalších nových závodov vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobia zákazníci tejto spoločnosti, slávnostné otvorenie Kilometro Rosso v blízkosti Bergama až po novej reakcie na hlboké zmeny súčasnosti a významné trendy mobility s vyššou mierou elektrifikácie a udržateľnosti.
Od roku 2010 sa trhové ponuka spoločnosti Brembo dopĺňa aj o náhradné diely: dlhoročná skúsenosť s brzdovými systémami a spolupráca s hlavnými automobilovými výrobcami umožnila spoločnosti Brembo ponúknuť kompletné portfólio komponentov pre brzdové systémy s maximálnou mierou výkonu, spoľahlivosti a bezpečnosti.
K tradičnej ponuke kotúčov a bubnov určené pre profesionálov na trhu s náhradnými dielmi sa pridáva kompletná paleta brzdových doštičiek, brzdových čeľustí, súprav pre bubnové brzdy a hydraulických komponentov pre brzdy a spojky.
Toho istého roku Brembo zakladá v Indii novú značku Bybre: tá je určená pre brzdové systémy pre bicykle a motocykle s malým a stredným objemom (do 600 ccm).
Nový rad Bybre je vyrábaná v závode v Pune, otvorenom v roku 2009.
Karbón-keramická technológia.
Brembo je vždy o krok napred v použití inovatívnych materiálov k neustálemu zlepšovaniu výkonu a odolnosti svojich produktov. Tento mimoriadny materiál sa používa od 70. rokov u brzdových systémov pre lietadlá a od 80. rokov vo svete motoristických súťaží.
Od roku 2000 sa karbonkeramika (CCM) používa aj na výrobu brzdových systémov športových automobilov, pretože garantuje značné výhody z hľadiska výkonu na suchu a za mokra, hmotnosti, komfortu, odolnosti voči korózii, životnosti a technické image.
K čo najlepšiemu použitie tohto inovatívneho materiálu vzniká v roku 2003 Brembo Ceramic Brake Systems SpA so sídlom v novom vedecko-technologickom parku Kilometro Rosso vo Stezzano.
Jedná sa o joint venture medzi Brembo a Daimler Chrysler AG za účelom vývoja a výroby karbón-keramických brzdových kotúčov. Po kapitálovom odchode Daimleru Brembo na tejto dráhe pokračuje, novo v spolupráci s SGL Group, s ktorou v máji 2009 zakladá spoločný podnik v oblasti karbon-keramických brzdových kotúčov Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes S.p.A.
Cieľom je vyvíjať, vyrábať a predávať brzdové kotúče z karbón-keramického materiálu a to výhradne pre prvovýrobu osobných a úžitkových vozidiel. Spoločnosť, ktorá je aktívna v oblasti výskumu a vývoja inovatívnych materiálov, má v strednodobom pláne tiež vývoj novej generácie karbón-keramických bŕzd pre aplikácie v širšom meradle.
Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes S.p.A. pôsobí v dvoch strediskách: vo vedecko-technický parku Kilometro Rosso a v nemeckom Meitingen.
Medzi klientov spoločnosti patria prestížne automobilky, ako je napríklad Aston Martin, Audi, Bentley, Bugatti, Daimler, Ferrari, General Motors, Lamborghini a Porsche.

 

 

 

Krajina pôvodu: Nemecko
Rok založenia: 1913
Web: https://textar.com/
Textar je popredný výrobca brzdových systémov pre osobné a úžitkové automobily známych značiek, s ktorými spolupracuje ako dodávateľ prémiových bŕzd. Ich kvalita vychádza z viac než 100ročné tradícia, ktorá odráža dnešné moderné technológie používané pri výrobe. Spoločnosť Textar ponúka viac ako 4 000 originálnych brzdových dielov, nech sa jedná o obloženia kotúčových bŕzd, brzdové kotúče, čeľuste, ale aj bubny alebo celé sady. Všetky produkty spája vysoká kvalita a maximálnu účinnosť, ktorá je dôkladne testovaná v laboratóriách i pretekárskych autách.
Obloženie brzdových doštičiek Textar EPAD je top produktom pre osobné automobily, ktorý preberá vlastnosti originálnych komponentov. Vyznačujú sa vysokou kvalitou a prémiovým prevedením, čo zaisťuje minimálnu hlučnosť, vyššia brzdný efekt, alebo zachovávanie čistoty bez usadzovaniu prachu, ktorý vzniká v dôsledku trenia. Brzdové obloženie EPAD Textar je často vyvíjané v priamej spolupráci s výrobcami brzdových kotúčov, a to najmä pri využití pre závodné a luxusné vozy. Obloženie vyrába Textar ako pre osobné, tak pre úžitkové vozidlá, a v oboch prípadoch dosahuje skvelých úspechov. K najväčším výhodám pritom patrí: Mechanická odolnosť, kedy dochádza k minimálnemu usadzovaniu prachu na diskoch, ktoré tak môžu stále fungovať efektívne bez akéhokoľvek obmedzenia. Nízka hlučnosť vďaka špeciálnej povrchovej úprave, ktorá zároveň zamedzuje vzniku korózie. Vysoký výkon zaistený dômyselnou konštrukciou aj prémiovými materiálmi. Tie zvyšujú brzdnú účinnosť, lepšie znáša teplotné extrémy a rýchlejšie sa ochladzujú. Dlhá životnosť znamená spoľahlivý brzdový systém na najmenej niekoľko rokov, bez toho aby v priebehu dochádzalo k výraznému poklesu efektivity. Mechanické opotrebenie je vďaka správnym materiálom malej aj pri neštandardnom užívaní.
Obloženie brzdových doštičiek Textar je tiež vyrábané pre úžitkové vozidlá, v ktorých dochádza k ešte väčšiemu zaťažovaniu brzdového systému. Spoločnosť Textar dodáva svoje obloženia výrobcom originálnych aj EO komponentov a je k videniu u „nákladiakov“, ťahačov i celých kamiónov. Výhody produktov Textar začínajú hmotnosťou, ktorá je oproti štandardnému obloženie podstatne nižšie, a napríklad u nákladného vozidla so 6 nápravami (kamión) ušetrí 7,5 kg, rozmery obloženie pritom zostávajú rovnaké. Použitím správnych odľahčených materiálov taktiež stúpa účinnosť brzdiaceho systému, skracuje sa brzdná dráha a klesá spotreba paliva aj množstvo CO2 vypúšťaného do ovzdušia.
Brzdové kotúče Textar sú vyrábané pomocou najmodernejších technológií, vďaka ktorým spĺňajú prísne požiadavky automobiliek, Európskej únie i samotných vodičov. Ich kvalita vychádza z viac než 100ročné tradície, počas ktorej nadviazal spoluprácu s radom výrobcov áut aj mechaniky a urobil si dobré meno. Pri vývoji nových brzdových kotúčov sa Textar sústredí na ich účinnosť, dlhú životnosť a maximálny komfort spojený s bezpečnosťou. Preto vyrába všetky kotúče presne na mieru danému vozidlu a dodáva je v OE kvalite. Spoločnosť Textar má vo svojej ponuke bezmála 1 700 druhov kotúčových bŕzd, čím pokrýva takmer 100% európskeho trhu s osobnými vozidlami. Portfólio tvorí ako základný kotúče, tak potiahnuté, dvojdielne, prémiové hliníkové a takisto kotúče s technológiou TMD Friction a obsahom keramických častíc.
Základné brzdové kotúče Textar majú integrované ložisko kolesá a sú obľúbené najmä u francúzskych výrobcov vozňov ako je Citroen alebo Peugeot. Vyznačujú sa výborným pomerom medzi cenou a výkonom pri zachovaní potrebných vlastností. Vďaka jednoduchej konštrukcii nie je potrebné meniť ložisko a montáž je veľmi jednoduchá, navyše pri nej zabraňujú chybnému usadenie pri stlačení ložiska. Základné brzdový kotúč Textar je opatrený antikoróznou povrchovou úpravou, vďaka ktorej odolá korózii aj iným nepriaznivým vplyvom.
Brzdové kotúče Textar s ložiskom kolesa a vencom ABS senzora sú vhodné pre systémy ABS senzorov s ozubeným alebo magnetickým vencom. Aj v tomto prípade je konštrukcia navrhnutá tak, aby bola montáž jednoduchá a nedochádzalo pri nej k stlačeniu ložiská. Nechýba ani antikorózna úprava predlžujúce životnosť kotúča.
Potiahnuté dvojdielne brzdové kotúče Textar sú navrhnuté pre vyššiu efektivitu i vizuálny efekt, ktorý zlepšuje svetle strieborný náter. Konštrukcia pozostáva z dvoch dielov, čo zvyšuje odvod tepla vznikajúceho počas brzdenia a zároveň efektivitu systému. Aby nedochádzalo k oxidácii vnútri ani zvonku, opatril Textar svoje brzdové kotúče špeciálny plášťom, ktorý odolá vonkajším vplyvom. Aj v tomto prípade je montáž uľahčená, pretože nie je potrebné odstraňovať ochranný olej.
Brzdové kotúče Textar Pro + s obsahom uhlíka sú prémiovým produktom, ktorý ponúka vysokú efektivitu, komfort i odolnosť voči degradácii. Prímesou uhlíka bolo dosiahnuté možnosti vyššieho tepelného zaťaženia a rovnomerného rozloženia tepla v dôsledku lepšej tepelnej vodivosti, takže brzdové kotúče Textar s uhlíkom zvládnu aj extrémne záťaže. Reakcia brzdy je optimalizovaná pre ešte lepší reakcie a minimalizáciu chvenie bŕzd, vďaka čomu zároveň klesá vydávaný hluk takmer na nulu. Špeciálny plášť má antikorózne účinky a dodáva kotúčom lepší vzhľad. Montáž je uľahčená vďaka montážnej pomôcke a v budúcnosti budú dodávané s upevňovacími skrutkami.
Dvojdielne kompozitné brzdové kotúče Textar sú ďalším prémiovým produktom tejto spoločnosti, ktorá je tvorený z cylindra a trecieho krúžku spojených nitmi. Vynikajú veľmi vysokou kvalitou, mechanickou odolnosťou a skvelými vlastnosťami, ktoré robia jazdu bezpečnejšou. Vyrobené sú z liatiny s prímesou hliníka, čím lepšie odvádza teplo a zvládajú aj extrémne zaťažovanie. Textar vyvinul kompozitný brzdové kotúče so zníženou hlučnosťou, čo zvyšuje komfort vodiča. Veľkým plusom je tiež úspora pohonných hmôt a tým aj zníženie CO2 vypúšťaného do ovzdušia.
Brzdové čeľuste Textar prekračujú štandardy nariaďovanie Európskou úniou, a doprajú tak vodičovi prémiové vlastnosti za skvelú cenu. Spoločnosť Textar dodáva brzdové čeľuste aj v dnešnej dobe pre takmer celý európsky trh, od starších vozidiel po úplne moderné. Vyrábané sú z odolných materiálov s osobitným zložením, vďaka ktorému sa a nich tak zásadnou mierou nepodpisuje mechanické opotrebenie a zároveň dobre odvádza teplo aj pri vysokých záťažiach.
Brzdové čeľuste Textar prekračujú štandardy nariaďovanie Európskou úniou, a doprajú tak vodičovi prémiové vlastnosti za skvelú cenu. Spoločnosť Textar dodáva brzdové čeľuste aj v dnešnej dobe pre takmer celý európsky trh, od starších vozidiel po úplne moderné. Vyrábané sú z odolných materiálov s osobitným zložením, vďaka ktorému sa a nich tak zásadnou mierou nepodpisuje mechanické opotrebenie a zároveň dobre odvádza teplo aj pri vysokých záťažiach.
Brzdové doštičky Textar sa vyznačujú vysokou efektivitou a prémiovým spracovaním v originálnej kvalite. Jedná sa o jednu z vôbec najdôležitejších súčastí mechanizmu, ktorá do značnej miery ovplyvňuje reakcie pri brzdení. Spoločnosť Textar vyrába brzdové doštičky polokovov, organické, keramické aj z ľahkej ocele a pokrýva cez 1 600 vozidiel na európskom trhu. Ponukou sa teda radí k najväčším výrobcom, v segmente originálnych brzdových dielov má postavenie ešte o niečo významnejšie. Brzdové doštičky Textar sú k videniu ako u bežných osobných vozňov, tak u tých luxusnejších, vrátane výkonných SUV.
Brzdové bubny Textar sú stále využívané v niektorých starších vozoch a typicky na zadnej náprave ako parkovacia brzda. V tomto prípade je tento typ brzdy stále účinný a cenovo veľmi dostupný, Textar navyše vyrába všetky bubnové brzdy v OE kvalite a vždy podľa špecifikácií konkrétneho vozidla. Pre ich zhotovenie je využívaná vysoko kvalitný liatina, vďaka ktorej sú bubny maximálne odolné voči teplu i mechanickému poškodeniu. Svoju výdržou sa v tomto prípade radí medzi najlepšie na svete, a to stále za prijateľnú cenu.
Textar má vo svojej ponuke aj produkty súvisiace s brzdovými systémami, ktorých kvalita je rovnako tak vysoká. Jedná sa napríklad o prémiovú brzdovú kvapalinu Textar v triedach DOT 3, 4, 5 a DOT 4 LV, ktorá zvyšuje efektivitu brzdového systému, jeho reakcia a odozvu brzdového pedálu. Ďalej je v ponuke čistič bŕzd Textar pre odstránenie oleja, mastnoty a nečistôt, alebo rôzne mazivá Hydra Tec a Cera Tec na údržbu a ochranu brzdového mechanizmu.
História Textar siaha až do roku 1913, kedy bola založená ako distribučná spoločnosť. Neskôr však spustila vlastnú výrobu brzdových komponentov a rýchlo sa dostávala do povedomia trhu Veľké úspechy slávila značka napríklad v 50. rokoch, keď brzdy Textar pomáhali vyhrávať preteky s legendárnym Mercedesom nazývaným strieborný šíp. Svoje meno si tak urobili nielen na pretekárskom okruhu Nürnburgring v rámci závodu Grand Prix, ale aj v Taliansku a zámorskom Buenos Aires.
Prvé diely dodával Textar v roku 1915 americkému Fordu, neskôr talianskemu Alfa Romeo a francúzskemu Buggati. Postupne nadväzoval spolupráca s ďalšími výrobcami vozidiel v Európe, a to napríklad s Peugeotom, Volkswagenom, BMW, Aston Martin a pod. Okrem bežných áut boli brzdové komponenty Textar inštalované tiež do luxusných vozidiel značiek Jaguar, Maserati, závodných Toyoty, Mercedesov, Corvette, Ferrari a radu ďalších. Brzdové obloženie Textar je v sekcii High Performance jednou z najlepších kombinácií s karbón-keramickými kotúčmi, ktoré sú najmä v luxusných a pretekárskych autách. Dnešná ponuka Textar patrí k najväčším na svete a pokrýva takmer 100% európskeho trhu s osobnými automobilmi. Brzdové obloženie je často vyvíjané v spolupráci s výrobcami kotúčov, vďaka čomu dosahujú perfektnej kooperácie a vysokej účinnosti.

 

Krajina pôvodu: Cyprus / Nemecko
Prvovýroba: nie – aftermarket
Špecializácia: filtre
Skúsenosť: Dobrý pomer cena / výkon
Web: www.alcofilters.com
História ALCO Európska spoločnosť ALCO Filters bola založená v roku 1973. ALCO Filters je európska spoločnosť zaoberajúca sa výrobou filtrov s 45 rokmi skúseností (založená v roku 1973). Má štyri veľké distribučné zariadenia vo Veľkej Británii, Nemecku, Grécku a na Cypre, ktoré zabezpečujú rýchle a efektívne dodávky po celom svete – pôsobí v 70 štátoch. Spoločnosť vyrába filtre pre osobné automobily (európske a ázijské), ľahké dodávky a transportéry, úžitkové vozidlá, terénne stroje a stacionárne motory. Všetky suroviny na výrobu pochádza od popredných európskych dodávateľov. Spoločnosť je držiteľom certifikátu ISO 9001. Značka ALCO sa aj napriek svojej veľmi rozsiahlu distribučnú sieť snaží držať svojej pôvodnej filozofie a ponúka zákazníkom kvalitné výrobky v rozumnej cenovej relácii.
Čo odporučiť?
Všetky filtre vynikajú predovšetkým vysokou efektivitou z pohľadu hlavných kritérií, teda kapacitou filtra, prietokom a životnosťou. V olejových filtroch je využívaný filtračný materiál longlife. Kabínové filtre obsahujú viacvrstvové syntetické médium, ktoré účinne odpudzuje vlhkosť a zároveň zachytáva aj mikroskopické škodliviny.
Krajina pôvodu: Nemecko (Frankfurt nad Mohanom)
Rok založenia: 1906
Web: http://www.ate-brakes.com/
Medzi najstaršie a súčasne najvýznamnejších výrobcov autodielov patrí značka ATE. Je vlastnená nemeckou firmou, ktorú založil nemecký podnikateľ Alfred Teves (preto ATE) z Frankfurtu nad Mohanom. Nechce sa ani veriť, že ide o spoločnosť s dnes už viac ako storočnou históriou. ATE sa čoskoro po svojom vzniku v roku 1906 stala spoľahlivým dodávateľom popredných výrobcov automobilov, ktorí (napr. Ako Audi a Wanderer) boli synonymom úplne nové epochy a nastávajúce zmeny životného štýlu. Drobnú zaujímavosťou je, že kvapalinové brzdy ATE Lockheed boli použité v obľúbenom aute AERO 50, ktorý sa u nás vyrábal v rokoch 1936 až 1942 a ktorý bol určený pre majetnejší klientelu. Spoločnosť ATE sa utešene rozvíjala a úspešne prekonala aj ťažké obdobie počas 2. svetovej vojny, kedy boli jej továrne v Nemecku prakticky kompletne zničené. Typická nemecká húževnatosť a schopnosť rýchlo prekonať životné útrapy a vyrovnať sa s prekážkami znamená, že už krátko po vojne začína úplne nová etapa rozvoja podniku. Takže žiadna brzda výroby sa nekoná, ale naopak štartuje poriadny rozjazd výroby bŕzd. Na základe spätnej väzby, ktorú od vodičov získali, si majitelia aj konštruktéri firmy okamžite uvedomili výhody kotúčových bŕzd oproti klasickým bubnovým a správne predpovedali budúci vývoj. A tiež sa ATE stáva dodávateľom aj takým veličinám v automobilovej brandži ako sú Ferrari či Porsche. Môže byť snáď lepší odporúčania?

Neskôr je značka ATE súčasťou nadnárodného koncernu Continental. U nás máme meno Continental spojené predovšetkým s pneumatikami a od nich nie je k brzdám ďaleko. Toto logické i praktické spojenie vytvorilo značke ATE patričné ​​zázemie k ďalšiemu rozvoju aj stabilite. V súčasnej dobe predstavuje hlavný sortiment značky ATE takmer všetko, čo v automobilovom priemysle súvisí s brzdami. Jej výrobný program zahŕňa brzdy kotúčové i bubnové, ďalej potom brzdové kvapaliny, diely pre hydrauliku, pre spojky, senzory a dokonca aj dielenské náradie. Výrobky ATE nájdeme vo všetkých moderných vozidlách ako sú Škoda, Volkswagen, Audi, Seat, Opel pod. Brzdové doštičky ATE Pri intenzívnom brzdení dochádza ku kontaktu plochy brzdových doštičiek s plochou brzdového kotúča a tým k zvýšenému treniu. V podstate sa jedná o premenu kinetickej energie vozidla na tepelnú, ktorú majú pohlcovať práve brzdové doštičky. Jedným z druhotných efektov tohto procesu je vznikajúci prach, ktorý sa usadzuje v blízkosti strmeňov bŕzd. Brzdové doštičky značky ATE ponúkajú perfektné brzdný účinok, ktorý je umožnený dokonalým technologickým spracovaním za použitia prvotriednych materiálov.

Keramické brzdové doštičky ATE Ceramic Tvorí samostatný vývojový program celej skupiny. Jasne definovaná koncepcia radu ATE Ceramic má za cieľ vývoj takých produktov, ktoré nájdu uplatnenie v každodennom cestnej premávke. K tak intenzívnemu používaniu bola vyvinutá unikátna trecie zmes, ktorú tvorí keramické vlákna a špeciálne spojiva. Vodiči, ktorí sa spoliehajú na brzdové doštičky s označením ATE Ceramic, ktoré sú dodávané v tradičnom modrom balení, tak môžu počítať s vysokým brzdným výkonom, nižšou prašnosťou aj hlučnosťou týchto výrobkov a tiež s ich dlhou životnosťou. Keramické brzdové doštičky ATE spoľahlivo spĺňajú normu ECE R90, ktorá kladie prísne nároky na konštrukciu a výrobu trecích materiálov brzdových doštičiek. Ďalšími variantmi brzdových doštičiek, ktoré má nemecký výrobca vo svojom sortimente, sú ATE Original, určené primárne pre prvovýrobu a ATE PowerPad, brzdové doštičky určené pre športovú jazdu či obľúbený tuning. Brzdové doštičky ATE sú použiteľné u 98% európskych výrobcov. Majú jednoduchú montáž a vynikajúce vlastnosti. Dosahujú plného brzdného účinku, málo sa zahrievajú a dobre eliminujú vibrácie. Brzdenie tak nesprevádza prenikavými a nepríjemnými zvukmi.

Brzdové kotúče ATE

Brzdové kotúče ATE ponúkajú skvelú brzdnú silu ruka v ruke s úplnou spoľahlivosťou a s mnohými funkčnými vylepšeniami navyše. Ich opotrebenie možno ľahko a jednoducho skontrolovať jedným rýchlym pohľadom. Brzdové kotúče má firma ATE rozdelené do dvoch výrobných radov: originálne brzdové kotúče tzv. ATE PowerDisc pre športovú jazdu Druhý rad je smerovaná na tých vodičov, ktorí chcú svojmu stroju dopriať naozaj to najlepšie; úspešne prešla testami v mnohých závodech.Oproti konkurencii sú opatrené multifunkčné spojitú drážkou. Vďaka tomu brzdové kotúče ATE PowerDisc zaisťujú lepší kontakt na mokre, lebo odvádzajú mimo treciu plochu ako prebytočnú vlhkosť, tak plyny pri vysokom zahriatí. Ďalšou ich výhodou je, že sa ľahko inštalujú a dlho odolávajú tzv. Vädnutie bŕzd i korózii.

Brzdové kvapaliny ATE

ATE samozrejme vie, že prechádzka v aute s brzdami bez brzdovej kvapaliny by nemusela skončiť úplne šťastne, a preto vo svojom sortimente má aj túto položku. Sú to kvapaliny naozaj špičkových vlastností, ktoré nájdu využitie v každom type vozidla: v novom, v starom, v rýchlom, v závodnom, v krásnom i škaredom. DOT2, DOT3 a DOT4 sú vzájomne kompatibilné a miešateľné brzdovej kvapaliny na báze polyetylénglykole, sú približne rovnako hygroskopické, tzn. majú približne rovnakú schopnosť absorbcie vzdušnej vlhkosti (väčšinou 1 až 2% ročne). Líšia sa rôznou kinematickú viskozitu a minimálnym suchým či mokrým bodom varu. DOT5 má silikónový základ a rozhodne ju nesmiete miešať s tými predchádzajúcimi, hrozí rozleptaniu tesnenie celého brzdového systému. DOT 5.1 je opäť kvapalina s glykolovým základom s vysokými hodnotami mokrého aj suchého bodu varu (190 ° C, resp. 270 ° C).