Millers Oils

Anglická rodinná firma Millers Oils Ltd. vyrába od roku 1887 vysoko kvalitné oleje, mazivá, aditíva pohonných hmôt a ďalšie špeciálne prípravky pre širokú škálu aplikácií v motorizme a priemysle. Všetky produkty sú vyvinuté, vyrobené a balené v závode Millers Oils v Anglicku a ide tak o originály firmy Millers Oils Ltd.

Firma kladie silný dôraz na osobné a spoľahlivé služby zákazníkom, spoločne s povestnou excelentnou kvalitou. Vďaka stálym investíciám do vývoja produktov, najvyššej úrovni používaných technológií a systému výstupnej kontroly kvality patria výrobky Millers Oils Ltd. k najpokrokovejším na svete. 

Osobné automobily

Oleje anglickej firmy Millers Oils Ltd. sú zostavené z najkvalitnejších základových olejov, ktoré pochádzajú z prvej rafinácie s pridaním výkonných aditív. Millers Oils nepoužíva základové oleje pochádzajúce z opakovanej rafinácie – tzv. re-rafined alebo re-conditioned oils.

Nákladné automobily,
stavebná a poľnohospodárska technika

V súčasnom konkurenčnom prostredí je jasnou prioritou maximálna možnosť nasadenia a využitia Vášho vozového parku v akcii. A práve v tom Vám chceme pomôcť. Používanie produktov z rady Millers Oils Commercial prináša okamžité zníženie nákladov na pohonné hmoty vďaka výrazne zvýšenej účinnosti motora.

Z dlhodobého hľadiska Vám ponúkame benefity vo forme vyššej mechanickej spoľahlivosti, nižších servisných nákladov, minimalizovaných odstávok a zvýšenej životnosti motora. Rada motorových olejov prináša možnosť predĺženia intervalov výmeny až na 100.000 km – v závislosti na vozidle – čo pre vozový park znamená menšie servisné náklady a viac času na cestách.

Všetky produkty sú vyvinuté vo vlastných laboratóriách firmy Millers Oils Ltd. a spĺňajú alebo presahujú najnáročnejšie kritéria výrobcov automobilov. Na Millers Oils sa môžete spoľahnúť pri riešení požiadavok servisu Vášho vozového parku a zároveň plne dodržiavať garančné podmienky výrobcu.

Priemysel

Millers Oils pracuje v úzkom vzťahu so svetovými strojárenskými výrobcami, ktorými sú dodávané mazivá schválené, a ktoré svojimi vlastnosťami vyhovujú a častokrát prevyšujú špecifické požiadavky predných výrobcov originálnych zariadení.

Minimalizácia nákladov, predĺženie životnosti nástrojov a komponentov a životnosť náplní nikdy nebola dôležitejšia, ako v dnešnej vysoko uvedomelej dobe. Millers je vďaka kombinácii globálnej kvality svojich produktov s technickou podporou expertom pre znižovanie nákladov Vašich výrobných procesov.

Špecialisti firmy Millers Oils bežne zostavujú špeciálne mazivá pre konkrétne, obzvlášť zložité alebo neobvyklé aplikácie, a to všetko nad rámec palety viac ako 600 existujúcich produktov.

PREMIUM rada od Millers Oils pre bežnú premávku

   Všetky produkty rady Millers Oils PREMIUM – sú určené na bežné použitie v osobných a ľahkých dodávkových automobiloch. 
   Bohaté skúsenosti s aplikáciami v Motorsporte sú využité aj pri tvorbe olejov z tejto rady. Tieto oleje sú zostavené z najkvalitnejších základových olejov, ktoré pochádzajú z prvej rafinácie s pridaním výkonných aditív. Millers Oils nepoužíva oleje, ktoré pochádzajú z opätovnej rafinácie, tzv. re-rafined alebo re-conditioned oils. Práve preto oleje PREMIUM ponúkajú tú najvyššiu kvalitu.

NANODRIVE rada od Millers Oils pre bežnú premávku

Aditivácia nanočastíc poskytuje najmä výrazné zníženie trecích síl a opotrebenia, vyššiu spoľahlivosť motora a prevodovky, ochranu proti opotrebeniu súčastí a zníženie rizika mechanickej závady, celkové zníženie prevádzkových nákladov vďaka nižšej spotrebe paliva, dlhšej životnosti komponentov a ochrane DPF a TWC, nižšiu produkciu tepla, vyšší výkon a krútiaci moment.

Vysoko výkonné low-friction motorové a prevodové oleje vhodné pre všetky aplikácie v osobných a ľahkých dodávkových automobiloch, nákladných automobiloch, historických automobiloch a pre výkonné športové nasadenie. Výborná voľba pre automobily zo systémom START/STOP, ktorých agregáty sú extrémne namáhané opakovaným štartom.

EE PERFORMANCE

Nový rad EE PERFORMANCE využíva technológiu
NANODRIVE Low Friction Technology !!!

Je vylepšeným nástupcom radu EE LONGLIFE a zároveň ponúka širšiu škálu viskozít, ale tiež výrazne vylepšené zloženie.

Využitím najnovšie technológie aditív a optimalizáciou úrovne low-friction zložky NANODRIVE sa dosiahlo zníženie trenia až o 17% a zníženie opotrebovania o 25 % v porovnaní s pôvodným radom EE Longlife a až o 24% zníženie trenia v porovnaní so štandardnými motorovými olejmi. 

EE PERFORMANCE je rad vysoko výkonných plne syntetických motorových olejov na esterovej báze pre osobné automobily. Využíva technológiu NANODRIVE Low Friction Technology, ktorá v kombinácii s esterovými základovými olejmi zaisťuje maximálny výkon a ochranu motora. Oleje spĺňajú tieto normy a špecifikácie OEM. Ďalej nanočastice prispievajú k zníženiu trenia a opotrebovania súčastí upravených motorov.  Oleje EE PERFORMANCE je možné používať pre každodennú bežnú jazdu, rovnako aj pre športové jazdenie, track days alebo preteky.

MOTORSPORT rada – MOTOROVÉ OLEJE

Motorové oleje Millers Oils Motorsport NANODRIVE CFS NT+ zaisťujú ultra nízky koeficient trenia vďaka nanočasticiam a sú špeciálne vyvinuté pre závodné a iné vysoko výkonné agregáty. Sú vhodné pre dlhodobé nasadenie pri teplote oleja 125°C, krátkodobo až pri 150°C.

Kombináciou unikátnych polyalphaolefinov (PAO), viacnásobných polyesterov (3-estery), plno syntetických základových olejov tried 4 a 5 spolu z revolučnou Low-friction nanotechnológiou sú tieto oleje najpokrokovejšími motorovými olejmi na trhu. Špičkové vlastnosti olejov CFS NT+ tak prinášajú bezpečné a preukázateľné zvýšenie výkonu dôležité pri nasadení v najvyšších motoršportových triedach. Použitá technológia prispieva k dramatickému zníženiu trenia vďaka použitiu sférických nanočasticových štruktúr, ktoré dokonale zapĺňajú nerovnosti na hrubom povrchu kovových súčastí a to tvorbou špecifického ultra hladkého „tribofilmu“.

MOTORSPORT rada – PREVODOVÉ OLEJE

KAPS Transmissions odporúča prevodový olej Millers Oils

V spolupráci s renovovaným výrobcom závodných prevodoviek KAPS bol uskutočnený dlhodobý test prevodových olejov NANODRIVE z rady Motorsport. Po úspešnom záťažovom teste KAPS Transmissions odporúča prevodový olej CRX LS 75w140 NT+ ako náplň pre všetky svoje bez-synchrónne dox-box prevodovky.

SAMSONAS Motorsport odporúča prevodový olej Millers Oils

Samsonas Motorsport odporúča prevodový olej CRX LS 75w140 NT+ ako náplň pre všetky svoje bez-synchrónne dox-box prevodovky.

CLASSIC rada od Millers Oils pre veterány a historické vozidlá

Millers Oils Classic brozura

TRIDENT rada od Millers Oils 

TRIDENT PROFESSIONAL

TRIDENT PROFESSIONAL = kvalita bez kompromisov

   Produkty TRIDENT PROFESSIONAL od Millers Oils Vám ponúkajú kvalitné a moderné oleje za priaznivú cenu. Všetky oleje spĺňajú náročné kritériá výrobcov automobilov a preto si môžte byť istý ich použitím a vysokým výkonom.
Ide o špeciálnu radu olejov pre profesionálne použitie v autoservisoch – plnosyntetické aj polosyntetické oleje vrátane olejov typu longlife, určených pre moderné motory s výfukovými systémami DPF a GPF.

  Oleje TRIDENT PROFESSIONAL spĺňajú nároky takmer všetkých výrobcov automobilov, pričom využívajú najnovšie technológie vďaka ktorým vyhovujú aktuálnym normám API a ACEA. Olejmi Trident pokryjete požiadavky na motorové oleje vo vašom servise od najstarších až po najmodernejšie aplikácie. Cenovo priaznivé a jednoduché riešenie pre servisy, obchody alebo dielne. 

XF PREMIUM