Valvoline

Dr. John Ellis Vytvoril prvú obchodnú značku v roku 1866, kedy použil svoje vlastné mazivo na prilepené ventily veľkého parného motora usporiadaného do „V“. Ktoré umožnilo ich voľný pohyb. Dr. Ellis čoskoro potom zaregistroval názov Valve-0-LINE ako jednu z prvých svetových značiek. Dnes je Valvoline rozhodujúcim dodovatelem inovovaných produktov a poskytovateľ služieb vo viac ako 140 krajinách.

Už takmer 140 úspešných rokov má Valvoline tradíciu v ropnom priemysle. Valvoline je milióny lojálnych zákazníkov na celom svete uznávaná značka ako vo kvalite výrobkov, ako aj v poskytovaných službách.

Valvoline, ako súčasť inovovaných spoločností Ashland, pôsobí v sieti celosvetových laboratórií, ktoré vyvyjejí a testujú najlepšie dostupné produkty. Valvoline produkty presahujú požadované limity špecifikácií a poskytujú tak používateľom dôveru, že ich vozidlá Bubo prevádzkovaná tým najlepším spôsobom.

Víťazi pretekov používali vysoko výkonné mazivá Valvoline už na prvom závodu v Amerike roku 1895. Valvoline sponzorované tímy majú majstrovské tituly a víťazstvo v mnohých seriáloch vrátane Formuly 1, NASCAR, Indy 500 a World Rally. Preteky sú ďalším spôsobom, ako Valvoline overuje vysokú kvalitu svojich výrobkov pre svetový trh.

Dr. Ellis uviedol značku, ktorá reprezentuje inováciu a kvalitu. Kým sa v priemysle veľa zmenilo, úsilie a nadšenie pre nájdenie pokrokového riešenia pri starostlivosti o motor stále žije v značke Valvoline.